Yarıştığı teknede hayatını kaybeden tabip, son seyahatine uğurlandı

Çökertme-Kissebükü etabı geçilen The Bodrum Cup’ta tekneler, 19 Ekim’de akşam saatlerinde Kissebükü Koyu’na ulaştı. Cruiser sınıfında, Cape Horn isimli teknede yarışan hekim Nihan Eren, saat 21.00 sıralarında apansız kötüleşti.

KURTARILAMADI

Teknede bulunan bireylerin yardım daveti ile 3,5 dakika içerisinde bölgeye giden Bodrum Deniz Kurtarma grupları, Eren’e müdahale etti. Bodrum Deniz Kurtarma Derneği’ne ilişkin deniz ambulansına alınan Eren, American Hospital hastanesinde hayatını kaybetti.

Nihan Eren’in mevt nedeninin belirlenmesi için cenazesi, otopsi için İsimli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

THE BODRUM CUP’TAN TAZİYE MESAJI

Doktor Nihan Eren’in ani vefatı sonrası The Bodrum Cup da toplumsal medya hesaplarından taziye iletisi yayınladı. Bildiride, “Katılımcılarımızdan Sayın Dr. Nihan Eren’in dün akşam vefatını büyük bir hüzünle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm The Bodrum Cup iştirakçilerine başsağlığı dileriz” ifadeleri kullanıldı.

ÖLÜM NEDENİ BEYİN KANAMASI KAYNAKLI

Muğla İsimli Tıp Kurumu morgunda otopsi süreçleri tamamlanan Nihan Eren’in cenazesi, ailesine teslim edildi. Bitez Adliye Camisi’ndeki cenazeye Eren’in babası Metin Eren, oğlu Eren Tahincioğlu ile yakınları ve arkadaşları katıldı.

Namaz sonrası Eren’in cenazesi, Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Adli tıpta çıkan ön otopsi raporuna nazaran, Eren’in beyin kanamasından kaynaklı hayatını yitirdiği bildirildi.

Uzun yıllardır yarışlara katılan ve oğlu Eren Tahincioğlu ile birlikte yelken tutkunu olduğu belirtilen Nihan Eren’in, Bodrum’da özel bir klinikte çalıştığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx