Giresun’da 227 hafızın gurur günü… İcazetlerini aldılar

19 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programın açış konuşmasını yapan Vilayet Müftüsü Ramazan Topcan, hafızlık geleneğinin yaşatılmasına katkı sağlayan Giresunlu vatandaşlara, öğrencilere, ailelerine ve Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti. Vilayet Müftüsü Topcan, Kur’an-ı Kerim’in insanı ve inanan toplulukları yücelttiğine dikkat çekerek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak yalnızca hafızlık müessesini yaşatmak için çaba vermiyoruz bir taraftan Peygamber (a.s.) sünneti bu geleneği yaşatma gayreti verilirken öteki taraftan da toplumun gereksinimi olan faziletli, faziletli, toplumun hasreti insanları yetiştirmek için de büyük bir çaba içerisindeyiz. Bunlardan terör olmaz, terörist olmaz, arbede olmaz, patırtı olmaz. Huzurlu bir toplum isteniyorsa yürüyün Kur’an’ın gerisinden, yolunuz Kur’an’ın yolu olsun, Efendimizin yolu olsun” dedi.

“HAFIZLARIMIZI GÖRMEK BİZLERI UMUTLANDIRIYOR”

Programa katılan Giresun Milletvekili Kadir Aydın icazet merasimine gösterilen teveccühün kendini memnun ettiğini söz ederek, “Birçok olumsuz dış etkene karşın Allah’ın ve Peygamberimizin yolunu seçtiniz. Sizleri görmek bizleri umutlandırıyor, heyecanlandırıyor ve tasalarımızı ortadan kaldırıyor. İnanıyorum ki hafızlığın rahmeti bu ülkenin geleceğine umut olur. İçinizde taşıdığınız cevher sizleri ve milletimizi koruyacaktır. Başta aileleriniz olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu

“HAFIZLIK EN BÜYÜK PAYEDİR”

Giresun Valisi Enver Ünlü ise, hafızlık eğitimlerini tamamlayan öğrencileri tebrik ederek, “Kutsal kitabımız Rabbimizin lütfuyla tek bir harfi değişmeden günümüze kadar gelmiştir. Rabbimiz hafızlar sayesinde Kur’an-ı Kerim’i koruduğunu ve kıyamete kadar da koruyacağını vaat etmiştir. Bugün dünyanın neresinde Müslüman varsa orada kesinlikle hafızlar vardır. Bu Kur’an’dan öbür ne kutsal olarak kabul edilen ne de insanların yazdığı hiçbir kitaba nasip olmayan bir ayrıcalıktır. Bizlere birinci buyruğu ‘Yaradan Rabbinin ismiyle oku’ olan bir dinin mensupları ve ‘Sizin için en iyiniz Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretenlerinizdir.’ diye buyuran Peygamberin (s.a.s.) ümmeti olarak Kur’an-ı Kerim’i daha fazla zihinlere, gönüllere ulaştırmak zorundayız” dedi.

Yapılan konuşmaların akabinde merasim, Reisu’l Kurra Vekili Kurra Hafız Mehmet Sevinç tarafından yapılan duanın akabinde hafızlara armağan takdimi ile sona erdi.

Törene Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Belediye Lider Yardımcısı Osman Öden, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle, icazet alan öğrencilerin aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx