Ümit Özdağ: Kemal Bey oysa benim durdurulmama tepki vermediniz, HDP’yi destekliyorsunuz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar‘ın parti binasına alınmamasına gösterdiği tepkiye ilişkin olarak, “Oysa benim durdurulmama tepki vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz” dedi. 
 
Eski HDP Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü‘ye polisin tokat atmasını protesto etmek için Kadıköy’de buluşanlara polis müdahale etti. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve HDP milletvekili Garo Paylan ise parti binasına alınmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşananlara ilişkin olarak Twitter hesabından, “Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir şart altında, talimat üzerine polis ablukasıyla muhatap edilemez! HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yönelik bu ayıbı kınıyorum” paylaşımını yaptı. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı: 

“Kemal bey, ben ve Zafer Partisi heyeti Hatay’a Süleyman Soylu’nun talimatı ile Anayasa çiğnenerek sokulmadığımız zaman benzer bir açıklama yapsaydınız bu açıklamanızı demokrasiye sahip çıkma diye anlardım. Oysa benim durdurulmama tepki vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz.” 

Kılıçdaroğlu’ndan Mithat Sancar açıklaması: Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir şart altında, talimat üzerine polis ablukasıyla muhatap edilemez!

Kadıköy’de HDP’nin eylemine polis müdahalesi: HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar, partisinin binasına alınmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx