Polis, AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ müziğini okudu

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığı Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde AK Parti’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ programı için bestelenen tıpkı isimli müzik okundu.

Törende, Erdoğan ve Soylu ile mezun öğrencilere hitap etmeden evvel Polis Akademisi Bandosu tarafından bir ‘müzik dinletisi’ yapıldı.

Dinletide birinci olarak “Kerkük’ün Zindanı”, daha sonra “Bil Oğlum” ve üçüncü olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilan ettiği ‘Türkiye Yüzyılı’ programı için bestelenen tıpkı isimli müzik seslendirildi.

DERVİŞOĞLU: ANAYASAYI ALENEN İHLÂL

İYİ Parti Küme Lider Vekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, manzarayı toplumsal medya hesabından paylaşırken, şu tabirleri kullandı:

“Polis Akademisi mezuniyet merasiminde AKP’nin seçim müziğinin çalınması, anayasanın alenen ihlalidir, hukuk tanımazlıktır, suçtur! Polisimizi, her gün biraz daha eriyen AKP’ye siyasi payanda yapmaya çabalamak, millete meydan okumaktır; toplumsal huzurun temeline dinamit koymaktır!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx