Kılıçdaroğlu: Hiçbir engel, inandığımız yoldan bizi döndüremez

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuştu.

Açılış merasimine katılmaktan memnunluk duyduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, “Seçimlerden evvel neler yapılması gerektiğini 7 unsur olarak belirtmiştim. 7 unsur belediyelerin anayasasıdır. Elbette ki her belediye rant yaratır. Şayet bir yerde plan varsa kesinlikle rant da vardır. Sorun rantın halka yansıtılmasıdır. Rantı halka teslim etmektir. Bunu yaptığımız vakit belediye liderleri aslında misyonlarını büyük ölçüde yerine getirmiş olur.” dedi.

“BELEDİYE LİDERLERİMİZİN ÖNÜNE MANİLER ÇIKARILARAK…”

CHP’li belediye liderlerinin önüne mahzurlar çıkartıldığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu,

“Her kentte vatandaşlar huzurla yaşamak ister. Kent birebir vakitte bir özgürlük alanıdır. Kentleri yaşanır kılmak elbette ki belediye liderlerinin temel vazifelerinden birisidir. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu atmosfer, belediye liderlerimizin önüne mahzurlar çıkarılarak onların size hizmet etmesine müsaade vermeyen bir yapıya, algıya dönüştü.

Belediye lideri arkadaşlarıma şunu söyledim; ‘hiç şikayet etmeyin. Sizin vazifeniz, bütün bu aksaklıkları, zorlukları aşıp halka hizmet etmektir.’ Bu vazifesi belediye liderlerimiz muvaffakiyetle yapıyorlar o nedenle hepinizin huzurunda belediye liderlerimizi kutlamak benim vazifelerimden birisidir.” diye konuştu.

“PEK ÇOK OLUMSUZ HABERLER SEÇİMLERDEN EVVEL DUYURULDU, ANLATILDI”

“İstanbul’u dünyanın gözbebeği kentlerinden biri haline getirmek istiyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Bu çaba yalnızca İstanbul’da verilmiyor, Ankara’da pek çok yerde de veriliyor. Belediye liderlerimiz sahiden ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar. Pek çok olumsuz haberler seçimlerden evvel duyuruldu, anlatıldı.

Bazen kulaktan kulağa, bazen televizyon ekranlarından, gazetelerde, toplumsal medyalarda bunlar tabir edildi. ‘Sakın ha! CHP’li belediyelere oy vermeyin. Gelirlerse toplumsal yardımlar kesilir’ diye.

Oysa toplumsal yardımlar hiç kesilmedi. Tam aksine toplumsal yardımlar arttı. Toplumsal yardımlar artarken, sağ elin verdiğini sol elin görmeyeceği, insan onurunu koruyan bir anlayış içinde toplumsal yardımlar verildi. Bizim bütün belediye liderlerimiz, toplumsal yardımları bu çerçeve içinde yapıyorlar.”

“HİÇBİR BELEDİYE LİDERİMİZ GEREKÇESİZ BİR KİŞİYİ İŞTEN ATMAZ”

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında belediyeden işten atıldığını söyleyen bir bireye Kılıçdaroğlu, “İşten atılmanın bir münasebeti vardır. Hiçbir belediye liderimiz gerekçesiz bir kişiyi işten atmaz.” kelamlarıyla karşılık verdi.

“HİÇBİR PÜRÜZ, İNANDIĞIMIZ YOLDAN BİZİ DÖNDÜREMEZ”

Kılıçdaroğlu, “Hiçbir pürüz, inandığımız yoldan bizi döndüremez. Biz Türkiye’nin en güçlü, en saygın ailesiyiz. Zira biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Halkın partisiyiz. Ayrımcılık yapmayacağız ve herkesi kucaklayacağız. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, yaşasın Cumhuriyet Halk Partili Belediye Liderleri.” diyerek kelamlarını noktaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*