İstanbul Havalimanı’nda ‘Viyadük Altındaki Rüyalar’ standı

Dünyanın global aktarma merkezi olan İstanbul Havaliman’nda kültür ve sanat alanında da projelerde isminden kelam ettirmeye başladı. 

Kültür ve sanat alanında yapılan tüm çalışmaları İGART çatısı altında toplayan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, sanatseverleri yapıtlarla buluşturdu. İGART sanat projeleri yarışlarının birinci fazı kapsamında finale kalan 13 eser, havalimanı dış çizgiler arındırılmış salonda bulunan bir alanda sergilendi. Yolcular sergiyi Stant 2023 Ocak ayı sonuna kadar İGA İstanbul Havalimanı Dış Çizgiler A-B Knuckle’da ziyaret edilebilecek. Açılışına İstanbul Havalimanı Mülki Yönetim Amiri Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA CEO’su Kadri Samsunlu, İGART Yürütme Heyeti Üyesi Prof. Dr. Marcus Graf ve başka ilgililer katıldı.

İSTANBUL HAVALİMANI KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYOR

Sergi açılışında bir konuşma yapan İstanbul Havalimanı Mülki Yönetim Amiri Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, “Burada bir vizyon var. Bugün burada küçük çaplı aktiflik bu vizyonun bir modülü. Burası yalnızca Türkiye’nin yalnızca iktisadına ticaretine katkıda bulunmakta kalmayıp, Türkiye’nin kültür ve sanat hayatını da katkıda bulunmayı amaçlıyor. Medeniyet dediğimiz detayda saklıdır dediğimiz bu çalışmadır” diye konuştu.

BU ALANDA 12 AY KESİNTİSİZ SANAT OLACAK

İGAART projesinin İstanbul Havalimanı’nın dünyaya kültür ve sanat açısından yaptığı açılım olduğunu tabir eden İGA CEO’su Kadri Samsunlu, “Biz bu havalimanın yalnızca yolcu ve kargo için aktarma merkezi olmasını istemiyoruz. Birebir vakitte sanatın ve kültürün dünyadaki elçileri tarafından bulaşabileceği bir nokta olmasını istiyoruz. Bu kapsamında İGAART projesini hayata geçirdik. Birinci müsabakamızı da bu sene başında tamamladık ve şu anda plazada viyadüğün altında üretim devam ediyor. Birkaç hafta içinde bu yapıtı yolcularımız çıplak gözle görebilecek. Bugün içinde bulunduğumuz yerde yurt içinde ve yurt dışından genç sanatkarlarımızın yapıtlarını dünyayla buluşturuyoruz. Bu alanda 12 ay boyunca kesintisiz, sanatla paydaşları buluşturacağız” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx