Zehranur Aydemir Kimdir, Kaç Yaşında? Meclise Giren En Genç Milletvekili Zehranur Aydemir’in Siyasi Kariyeri

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ardından Zehranur Aydemir dikkat çeken isimlerden biri oldu. Meclise giren en genç milletvekili olan Aydemir’in hayatı araştırılıyor. Genç yaşta siyasete atılan Aydemir, aynı zamanda başarılı bir mühendis. 28. dönem parlamentosunun en genç üyesi olarak tarihe geçen siyasetçinin yaşamı ise merak konusu oldu. Peki Zehra Aydemir kimdir, kaç yaşında? İşte Zehra Aydemir hakkında merak edilenler!

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde dikkat çeken isimlerden biri de Zehranur Aydemir oldu.

Seçimlere milletvekili adayı olarak katılan Aydemir, meclisin en genç üyelerinden biri. Pek çok kişi ise Zehranur Aydemir’in hayatını ve siyasi kariyerini araştırmaya başladı.

Zehranur Aydemir Kimdir?

Zehranur Aydemir, 1998 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Aslen Rizeli olan Aydemir, yaşamını Ankara’da sürdürüyor. 

İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminin ardından TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne burslu olarak girdi. Hem endüstri mühendisliği hem de bilgisayar mühendisliği okuyarak çift ana dal yaptı.

Zehranur Aydemir’in Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Zehranur Aydemir, AK Parti Ankara teşkilatlanmasında 18 yaşında görev almaya başladı. Daha sonra AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Uzun süredir AK Parti’de AR-GE ve Eğitim Başkanı olarak görev yapıyor.

Savunma sanayi sektöründe mühendis olarak çalışan Aydemir, 2023 genel seçimlerinde AK Parti Ankara’dan milletvekili olarak aday oldu. 28. dönem parlamentosunun en genç üyesi olarak meclise kaydını yaptırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx