Yöresel lezzetleri dünyaya tanıtıyor

Almanya, İngiltere, Kanada, Dubai, Abu Dabi, İran, Irak ve Suudi Arabistan başta olmak üzere 8 ülkede hizmet veren şirket, son olarak Londra’nın en önemli caddesi Marble Arch bölgesi Conaught Street üzerinde yeni şubesini açtı.

Beş yılda yurtiçinde 180, yurtdışında ise 75 olmak üzere toplam 255 şubeyle hizmet vermeyi hedeflediklerini açıklayan Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, “Dünya markaları Türkiye’ye geliyor, zincir restoran olarak büyüyor. Türkiye’den bir marka neden dünyada büyümesin. Çok kısa zamanda yatırımcıların güvenini kazandık. Bugün artık dünyanın önemli yatırımcıları kendi ülkelerinde bu konsepti büyütmek için master franchise anlaşmaları yapıyor. Dubai’de büyük AVM’lerin davet ettiği bir marka olduk. Geldiğimiz noktada 8 ülke, 44 şehir ve 110 şube ile hizmet veriyoruz. Dünya markası olma hedefimize her geçen gün yaklaşıyoruz” açıklamasını yaptı.

YILDA 8 MİLYON MİSAFİR

Yatırımcılardan büyük ilgi gördüklerini ifade eden Bursa Kebap Evi CEO’su Hüseyin Genç de, “Bu kadar yoğun ilgi görmek bizi son derece mutlu ediyor. Restoranlarımızda yılda yaklaşık bin ton et, 335 ton sos, 250 ton tereyağ, 40 ton kestane şekeri ve 3 ton Kozahan Türk Kahvesi tüketiliyor, 8 milyon misafir ağırlanıyor ve marka çatısı altında 2 bini aşkın kişi istihdam ediliyor. Yurtdışında henüz 13 şubede olmamıza rağmen 20 milyon TL ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurtdışında master franchise ile açtığımız tüm şubelerde en az 5 kişinin Türkiye’den istihdam edilmesi şartını koyuyoruz” dedi. Şirketten yapılan açıklamada, franchise bedelinin 400 bin TL olduğu; ortalama 2.5 milyon TL ila 3 milyon TL’lik yatırımın 24-36 ay arasında finanse edilerek yüzde 20 kâr marjı sağlandığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx