Türkiye’nin en çok binek otomobili satan markası yine değişmedi

Otomobil dünyası zor bir dönemden geçiyor. Özellikle ülkemizde bir taraftan sıfır araç temini konusunda sıkıntılar yaşanırken, diğer bir taraftan ise yüksek döviz kuru nedeniyle otomobil fiyatları cep yakmaya devam ediyor. Bununla birlikte özellikle son 2-3 aydır döviz kurunun istikrarlı bir seyir izlemesi, otomobil satışlarının nispeten genişlemesini sağladı. Peki Ekim ayında en çok sıfır araç satışı yapan marka hangisi oldu dersiniz?

Açıklanan verilere göz attığımız zaman, bünyesinde bulundurduğu Egea modeliyle yine listenin zirvesindeki ismin Fiat olduğunu görüyoruz. Ekim ayında 13.198 adet araç satan Fiat’ı takip eden isimse 7.654 adetle Ford olmuş.

Türkiye’nin en çok binek otomobili satan markası yine değişmedi

Listenin üçüncü sırasına baktığımız zaman özellikle Clio’dan aldığı güçle pazarda önemli bir paya hakim olan Renault’u görüyoruz. Ekim ayında 6.891 adet araç satışı yapan bu markanın Ford’un ensesinde olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Ülkemizdeki en popüler markalardan biri olan ve özellikle sağlamlık konusunda öne çıktığı için çokça tercih edilen Volkswagen ise, geçtiğimiz ayı 5.202 adet araç satışıyla tamamlamış. İlk beş içerisinde son sırada yer alan marka ise Dacia olmuş. Ekim ayı içerisinde 3.687 adet satmayı başaran Dacia, ilerleyen aylarda listenin daha üst sıralarını hedefleyecek gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir