TRT’de frekanslar karıştı

Katar 2022 Dünya Kupası heyecanı bugün oynanan İngiltere-İran, Senegal-Hollanda ve ABD-Galler mücadeleleriyle devam etti. Günün son maçında ABD ile Galler karşılaşırken binlerce futbol sever karşılaşmayı televizyonun başından takip etmeyi bekledi. Bununla birlikte TRT, söz konusu karşılaşmayı teknik aksaklıklardan dolayı izleyicilerle buluşturamadı.

Hollanda-Senegal maçından sonra dizi yayınlamaya başlayan TRT, ABD-Galler maçını TRT Spor’dan yayınlayacağını açıkladı. Maç saati geldiğinde ise TRT Spor’u açan birçok futbol sever ekranda yeni frekans bilgileri içeren bir yazı gördü.

Frekans bilgileriyle karşılaşan kullanıcılar, olaya sosyal medyadan tepki gösterdi. Gelen tepkiler üzerine ABD-Galler maçı TRT Spor kanalından 40. Dakika itibariyle canlı olarak ekrana verildi.

TRT UYARI YAPMIŞTI

TRT, Dünya Kupası maçlarının, Türkiye sınırları içinde daha kaliteli ve kesintisiz izlenebilmesi için frekans bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısı yapmıştı. Duyuruda, TRT HD Türkiye kapsaması Türksat frekans olarak, “Uydu; Türksat 4A, Frekans;11794, Polarizasyon; V (Dikey), Sembol Oranı; 30000, FEC; 3/4” bilgileri paylaşılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*