Talat Bulut: Benden daha iyi oyuncu görürsem kıskanırım ama yok!

Talat Bulut, geçtiğimiz haftalarda Nişantaşı’nda objektiflere yansımıştı. Rol aldığı dizinin reyting sonuçları nedeniyle keyifsiz olduğunu belirten oyuncu, canlandırdığı güçlü karakterin son bölümlerde güçsüz bir hale getirilmesi nedeniyle senaristlere sitem etmişti: Set çalışmaları iyi de sonuçlar tatsız tabii ki. Reytinge bağlı her şey gelişiyor ya, onun için sonuç bizi üzüyor. Enerjimizi tüketiyor.

“KAVGA EDİNCE ADINIZ HUYSUZ OLUYOR”

Sette oyuncuyu etkileyen pek çok nedenin olduğunu dile getiren 66 yaşındaki sanatçı, şu ifadeleri kullanmıştı:

Oyuncuyu etkileyen çok şey var. Baştan kabul ettiğiniz karakter sonra hayretler içinde kalabileceğiniz bir alana yayılıyorsa bu durum sizi rahatsız eder. Keyfe keder olmuyor bu işler! Belki de dijital ortamlarda daha net bir şey yapma şansınız var. Birinci bölüm senaryosu okuyup ‘Evet’ dediğiniz şey başka bir hale dönüşüyor. Ya kavga edeceksiniz, o zaman adınız huysuz oluyor. Türkiye’de bu tür tepkiler, olumsuzluğa karşı verdiğiniz mücadele genelde trollere çok açık olduğunuz için sizi nasıl değerlendireceklerini az çok kestiriyorsunuz. Hem oyuncuyu, hem set çalışanlarını, hem rejiyi, hem senaristi koruyan yasalar olması lazım ki siz de hakkınızı sorun. ‘Ben bu karakteri kabul ettim, siz ne hale getirdiniz?’ diyebilirsiniz. Yurt dışında öyle gelişiyor bu işler.

“BENİM HİÇ SİX PACK’İM OLMADI”

Oyuncuların kendilerini geliştirmesi gerektiğini savunan Bulut, ayrıca isim vermeden ekranda vücutlarına gösteren isimlere ‘six pack’ göndermesi yapmıştı:

Oyunculuk dediğimiz şey televizyon, sinema, tiyatro diye ayırt edilmiyor. Televizyonda popüler olmuş insanların kendilerine yatırım yapmaları gerekiyor, ses kullanımını iyi geliştirmek lazım. Bu olmayınca bunu daha çok yaz dizilerinde görüyoruz işte, güzel kadın-yakışıklı erkek, hani six packleri olan tuhaf yani. Benim hiçbir zaman six pack’im olmadı. Tabii onlar da ekranda olsunlar, onlara da ihtiyaç var. Karakterin yapısı buna uygun değilse durup dururken vücut göstermenin, soyunmanın anlamı yok.

“BEN KONUŞUNCA TROLLER SALDIRIYOR”

Talat Bulut, son olarak Etiler’de yürüyüş yaparken objektiflere yansıdı. Setten vakit buldukça arkadaşlarını ziyaret ettiğini söyleyen Bulut, ‘2022 sizin için nasıl geçti?’ sorusuna, ”Son yılların iyi geçmediğini söyleyebilirim. Benim statümdeki bir adam pahalılıktan bahsediyorsa nasıl bir yıl geçtiğini siz düşünün. Ben konuşunca troller bana saldırıyor ama beni bu durum etkilemiyor” dedi.

“YETENEK İNSANI GÜZELLEŞTİRİR”

Selçuk Yöntem’in ‘iyi bir oyuncu görünce kıskanıyorum’ açıklaması sorulan Talat Bulut, ”Ben de benden daha iyi bir oyuncu görürsem kıskanırım. Ama yok” diyerek gülümsedi. Bulut, başrollerin güzellerden seçilmesiyle ilgili ise, ”Türkiye’de güzelliğin yetenek olduğunu sanıyorlar halbuki yetenek insanı güzelleştirir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir