SPOR Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar: Oynadığımız oyunların karşılığını alamadık

Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar: Oynadığımız oyunların karşılığını alamadık

“Başakşehir hem oyun, hem de oyuncu gücü yüksek bir takım”

“Stat konusu bizim ismimize büyük handikaptı”

Olgucan KALKAN/ ANTALYA,(DHA) – Ümraniyespor Teknik Yöneticisi Recep Uçar, “Bizim, takımın, oyuncuların hüznü, maalesef oynadığımız oyunların karşılığını skora yansıtamamak. Bunun birçok sebebi vardı. İç alanımızı kullanamadık. 5 iç saha maçımızı farklı statlarda oynadık. Birinci kere Harika Lig’de oynayan yerli ve yabancı oyuncularımız var. Ben kendi adıma Muhteşem Lig’de birinci sefer teknik adamlık yapıyorum. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz vakit biz 3’te 1’lik kısmı adaptasyon süreci olarak görüyoruz” dedi.

Dünya Kupası nedeniyle liglere verilen ortada hazırlıklarına Antalya’da devam eden Ümraniyespor’da teknik yönetici Recep Uçar, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. 28 Kasım’dan itibaren hazırlıklara Antalya’da devam ettiklerini lisana getiren Recep Uçar, “Havalar çok düzgün gidiyor. Çalışma kaideleri, ortam her şey çok uygun. O yüzden buradan mutluyuz. Kampın uygun gittiğini düşünüyorum. İdmanlarımızı yapıyoruz. Ligde kalan 3’te 2’lik kısım için elimizden geldiğince yeterli hazırlanmaya çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

“OYNADIĞIMIZ OYUNLARIN KARŞILIĞINI ALAMADIK”

Takımda her şeyin yeni olduğunu, ligin kalan 3’te 2’lik kısmında daha âlâ sonuçlar almak istediklerini belirten Recep Uçar, “Lige Fenerbahçe beraberliğiyle başladık. İnsanların aklında galibiyet üzere kaldı lakin bizim için kıymetliydi. O gün de söylemiştim. Biz her maçta kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Yalnızca bazen düzenler değişecek. Bizim, grubun, oyuncuların ıstırabı maalesef oynadığımız oyunların karşılığını skora yansıtamamak. Bunun birçok sebebi vardı. İç alanımızı kullanamadık. 5 iç saha maçımızı farklı statlarda oynadık. Birinci defa Harika Lig’de oynayan yerli ve yabancı oyuncularımız var. Ben kendi adıma Muhteşem Lig’de birinci kere teknik adamlık yapıyorum. Bunların hepsini üst üste koyduğunuz vakit biz 3’te 1’lik kısmı adaptasyon süreci olarak görüyoruz. Kalan 3’te 2’lik kısımda de bu süreci tamamladığımız için daha uygun sonuçlar almak en büyük dileğimiz olacak. Maalesef oynadığımız oyunların karşılığını alamadığımız hakikat. Lakin son 2 haftada aldığımız 4 puan da ligin geri kalanında bizim ismimize umut verici oldu. Umarım daha yeterli sonuçlar alarak lige devam ederiz” halinde konuştu.

“HEDEFİMİZ LİGDE KALICI OLABİLMEK”

Süper Lig’de kalıcı olmak istediklerini lisana getiren deneyimli teknik adam, şu tabirleri kullandı:

“Biz kendi oyunumuzu oynamaya devam edeceğiz. Yalnızca skor almaya çalışacağız. Ümraniyespor’un gayesi başlarken de biterken de belirli. Ligin en düşük bütçeli iki kadrosundan biriyiz. Birinci sefer Muhteşem Lig’de oynayan kadronun bir tek maksadı olabilir. O da ligde kalıcı olabilmek. En az 4 kadrosu geçmemiz gerekiyor. Bunun için de en kısa müddette puanları toplamamız gerekiyor. Ligin kalan kısmında gayemiz bu olacak.”

“BAŞAKŞEHİR HEM OYUN, HEM DE OYUNCU GÜCÜ YÜKSEK BİR TAKIM”

Dünya Kupası ortasının akabinde Başakşehir ile oynayacakları müsabakayı da kıymetlendiren Recep Uçar, “Başakşehir, ligin en kaliteli takımlarından biri. Benim de 17, 18 yılımı geçirdiğim, çalıştığım bir topluluk. Benim için farklı bir yeri var. Orada çok sevdiğimiz beşerler var. Son maç haricinde ligde oynadıkları oyunla ve aldıkları sonuçlarla çok âlâ gidiyorlar. Avrupa’da da ülkemizi en düzgün biçimde temsil eden ekiplerimizin başında geliyor. Uygun bir teknik adamları var. Emre hoca, grubuyla bir arada uygun işler yapıyor. Çok güç bir maç bizi bekliyor. Başakşehir hem oyun, hem de oyuncu gücü yüksek bir kadro. Kendi alanımızda oynayacağımız bir maç. Biz de onların güçlü oyununa karşı, güçlü bir oyunla karşılık vermek istiyoruz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Futbolseverlerin bence seyretmekten keyif alacağı bir maç olacak” diye konuştu.

“STAT KONUSU BİZİM İSMİMİZE BÜYÜK HANDİKAPTI”

Stadyumları olmaması nedeniyle birinci 5 iç saha maçını farklı statlarda oynadıklarını belirten Uçar, bunun da kendileri üzere yeni bir grubu olumsuz etkilediğini söyledi. Recep Uçar, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bizim ismimize büyük handikaptı. Birinci 5 iç saha maçının; 3’ünü Olimpiyat Stadyumu’nda, 1’ini İstanbulspor’un alanında, 1’ini ise Kasımpaşa’da oynadık. Malumunuz Muhteşem Lig’de birinci yılını geçiren bir grup için bu büyük bir handikap. Lakin son 2 hafta iç alanda bir gündüz, bir de akşam maçı oynadık. Birinci galibiyetimizi de burada seyircimiz önünde aldık. Bu bize gösteriyor ki seyirci avantajımızı kullanabilirsek daha yeterli sonuçlar alma olasılığımız dış alanda oynadıklarımızdan çok daha fazla olacak. Ben Ümraniyespor taraftarları ve camiayı seven insanlardan kalan süreçte, bilhassa kendi alanımızda oynadığımız maçlarda en az Alanyaspor maçında olduğu kadar, takviyelerini artarak bekliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx