RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Merve Dizdar’ı hedef aldı: “Tebrik edilesi bir yanı yok”

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, “Kuru Otlar Üstüne”deki performansıyla 76. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olan Merve Dizdar‘ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hedef aldı.

Nuri Bilge Ceylan imzalı “Kuru Otlar Üstüne”deki performansıyla; Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü Merve Dizdar’ın oldu.

“Kuru Otlar Üstüne” ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Merve Dizdar konuşması da kısa sürede Türkiye gündemine girdi.

  • TIKLAYIN | Merve Dizdar Cannes’ta ödülü aldı, sosyal medya ayağa kalktı: “İyi haberlerin başlangıcı olsun”

Dizdar, şu sözleri kullandı:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.”

“Tebrik edilesi bir yanı yok”

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, konuya ilişkin Twitter’dan şu ifadeleri yazdı: 

Uslu, “Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar. Sonra da bu ülkenin tüm vatandaşlarından aldığın ödül için tebrik bekleyebilirsin. Ülkesine saygı duymayanın aldığı ödülün de tebrik edilesi bir yanı yoktur” ifadelerini kullandı.

  • TIKLAYIN | RTÜK’ten Reklam Kurulu’na yeni temsilci: Yeni üye İbrahim Uslu da dört koltuk sahibi bir bürokrat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx