Ramazanda Bile Antalya’da Oteller Boş Kaldı

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya, ekonomik zorluklar nedeniyle bayram tatili için beklenen doluluk oranının altında kaldı. Oteller, normalde yoğun bir turist akını bekledikleri bu dönemde, beklenenin aksine düşük doluluk oranlarıyla karşılaştılar.

Pandemi koşullarının yanı sıra ekonomik belirsizliklerin de etkisiyle turistlerin seyahat harcamalarında kısıtlamaların olduğu görülüyor. Bu durum, Antalya’nın turizm sektöründe hissedilen zorlu dönemini daha da derinleştiriyor.

Yetkililer, turizm sektörünü canlandırmak için çeşitli önlemler almayı planlıyor olsalar da, kısa vadede beklenen turist akınına ulaşmak zor olabilir. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda yaklaşık yüzde 80 doluluk oranına ulaşan otellerin doluluk oranı mart ayı itibariyle beklentileri düşürüyor.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda bazı otellerin Ramazan Bayramı sebebiyle kapalı olacağı bildiriliyor. Kapalı olan bu otellerden bazıları Mayıs ayından itibaren çalışmalarına başlayacağı için oranlarda değişiklik olabilir.

Bayram tatili 9 gün olmasına rağmen rezervasyon sayısı yeterli olmadı. Otellerdeki beklenilen doluluk oranının karşılanmamasının sebepleri yaşanılan ekonomik krizin etkileri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx