Nvidia, oyuncuların rüyalarına giren o sorunu çözdü!

Ekran kartı sürücüleri genelde iyi sonuçlara sebep olsa da bazen sisteminizi zayıflatabilecek kadar büyük sorunları beraberinde getirebiliyor. Markanın yayınladığı son Nvidia GeForce 531.18 Game Ready sürücüsü, yüklenen sistemdeki işlemci kullanımını artıran tuhaf bir soruna neden oluyordu. Oyun ve sistem performansını oldukça düşüren bu soruna çözüm Nvidia’dan geldi. Şirket, son yayınladığı “Hotfix” (düzeltme) sürücüsü ile sorunun ortadan kalktığını açıkladı.

Nvidia 531.26 grafik sürücüsü yayınlandı, CPU sorunu çözüldü

Nvidia, yayınladığı son 531.26 grafik sürücüsü ile, 531.18 sürümünde yaşanan CPU sorununu ortadan kaldırdı. Böylelikle son Nvidia grafik kartı sürücüsü ile oyuncular, performans açısından bir kayıp yaşamayacak.

Nvidia 531.26 düzeltme sürücüsü ile CPU sorununu ortadan kaldırdı. (Nvidia)

Buna ek olarak Nvidia, son düzeltme sürümüne Chrome ve Edge tarayıcılarında kullanılabilen RTX Video Super Resolution isimli yapay zeka destekli çözünürlük yükseltme teknolojisini kapsıyor. Bu özellik, RTX 30/RTX 40 serisi kartlarda kullanılabilecek.

Sorunun hızlıca çözülmesi, kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılandı. Nvidia’nın sürücü konusundaki kararlılığı da geniş bir ölçekte biliniyor. Nvidia, 531.26 sürücüsünü bu adreste paylaştı.

Nvidia GeForce 531.26 Hotfix Sürücü değişiklik notları

Yeni sürücü aşağıda yer alan sorunları gidermektedir:

  • Bir oyundan çıktıktan sonra NVIDIA Container’dan daha yüksek CPU kullanımı.
  • GeForce GTX 10/MX250/350 serisi GPU’lara sahip bazı dizüstü bilgisayarlarda rastgele hata denetimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx