Meta Quest 3 Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Meta sürpriz bir duyuru ile Meta Quest 3 sanal gerçeklik başlığının ilk ayrıntılarını resmen açıkladı. Şirketin bu hamlesi, Apple’ın 5 Haziran tarihindeki WWDC 2023 etkinliğinde duyurulması beklenilen karma gerçeklik başlığından dikkati uzaklaştırmak için gibi gözüküyor. İşte Meta Quest 3 özellikleri ve fiyatı hakkında detaylar.

Meta Quest 3, içeriğin her zamankinden daha iyi görünmesini sağlamak için şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüklü ekranı, pankek optiklerle birleştiriyor. Ürün, bu ekstra piksellere güç sağlamak için Qualcomm Technologies ile iş birliği içinde geliştirilen yeni nesil Snapdragon yonga setine sahip ilk kulaklık olacak. Bu yeni nesil Snapdragon yonga seti, Quest 2’de önceki nesil Snapdragon GPU’ya göre 2 kattan fazla grafik performansı sunuyor. Bu, sürükleyici oyunlarda daha akıcı performans ve inanılmaz net ayrıntılar elde edilebileceği anlamına gelir.

Meta, Quest 3 başlığıının Quest 2’ye kıyasla %40 daha ince bir optik profile sahip olduğunu iddia ediyor. Başlığın el kumandaları, onlara “daha modern ve ergonomik bir form faktörü” veren dış izleme halkalarını da kaldıracak. Başlığın kendisinde iki adet 4 MP RGB renkli kamera ve bir derinlik sensörü bulunacak. Quest 2’yi destekleyen tüm oyunlar, Quest 3 ile de desteklenecek.

Meta Quest 3 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Meta Quest 3, bu sonbaharda 128 GB model için 499,99 dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

Meta tarafından bugün gerçekleştirilecek Quest Gaming Showcase ile Quest 3 için yapılmış bir dizi sanal gerçeklik oyununun sergilenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx