MASK, SHIB, LDO ve LUNC Tahmini: Bu Seviyeler Geliyor!

Kripto analist Altcoin Sherpa son haftanın yıldızı MASK için görünümünü güncelliyor. Analist Tony Montpeirous, Shiba Inu’nun Dogecoin’i devasa bir pompa ile yenebileceğini söylüyor. Analist Tony L’ye göre Lido, bazı faktörlere bağlı olarak ek %40’lık bir artış potansiyeline sahip. Ayrıca analist, piyasa yapıcıların muhtemelen sesli ve pompalı bir LUNC arayacağını söylüyor.

MASK, SHIB, LDO ve LUNC analizleri ve tahminleri

“MASK geri çekilecek”

Altcoin Sherpa takma adlı analist, geçen hafta fiyatı sert yükselen MASK için görünümünü güncelliyor. MASK, basın zamanında son yedi günde %300’ün üzerinde artışla 4,44 dolardan işlem görüyor. Analist, fiyat hareketini kaçırdığını söylüyor. Ancak, tokenin haftalık en yüksek seviyesinin direnç ve fiyatta geri çekilmeyle hareket edeceğini tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bunu yakalayamadım. Ancak, kripto piyasasında her zaman fırsatların olduğuna dair güzel bir örnek. Birkaç gün içinde 4 kat. Bu, inanılmaz. Bununla birlikte, buradan satın almayacağım. Geri çekilmeyi bekleyeceğim. Muhtemelen, bir haftalık seviye direnç görevi görecek.

Kaynak: AltcoinSherpa / Twitter

“SHIB’de yükseliş potansiyeli var”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SHIB, son haftasında holder’lar için çift haneli haftalık kazançlar sağladı. Meme coin’i, ayı 0,00001509 doların en yüksek seviyesinde kapattı. Böylece, SHIB traderları arasında boğa hissini körükledi. Ancak, ilginç bir şekilde, SHIB, Dogecoin’e karşı rekor bir düşüş yaşadı. SHIB/DOGE paritesi, 1 Kasım’da rekor düşük olan 0,0000841’e geriledi. Daha sonra hafifçe toparlandı. Bu fiyat seviyesi, Kasım 2021’den bu yana parite için güçlü bir destek görevi gören azalan bir trend çizgisine denk geliyor. Bu yüzden Shiba Inu için kilit önem taşıyor.

Shiba Inu’nun fiyatının söz konusu trend çizgisine düştüğü son iki örnek, Ocak 2022’de %50’lik bir ralli ve Mayıs’tan Ağustos 2022’ye kadar %100’lük bir toparlanma rallisi ile sonuçlandı. Her bir toparlanma hareketi, 0,0002186 ile 0,0002536 arasındaki birincil hedeflere ulaştı.

SHIB/DOGE fiyat grafiği

Tarih tekerrür ederse, SHIB’in Dogecoin karşısında yükselişe geçmesi mümkün. Bu doğrultuda 2023 yılının ilk çeyreğine kadar 0,0002186 ile 0,0002536 aralığında %150 ralliyi hedefleyebilir.

SHIB, 27 Ekim’den sonraki hareketli ortalamayla ilk kez tanıştığı 8 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın üzerine çıktı. 27 Ekim’de boğa eğilimi, SHIB’in %30’luk bir ralliyi katalize etti. Altcoin 8 günlük EMA’ya 0,00001200 dolardan dokunduğunda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş bölgesinde kaldı. Böylece, boğa eğiliminin devam ettiğinin sinyalini verdi.

SHIB fiyat grafiği

SHIB, aylık en yüksek 0,00001509 dolar civarında yeni kurulan short’lara meydan okuma potansiyeline sahip. Altcoin’in yükseliş eğilimine 0,00001191 dolardan %30 yükselmesi mümkün. 21 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın hemen altındaki 0,00001040 dolar seviyesinin altına bir düşüş durumunda boğa tezi geçersiz olur. Bunun, mevcut fiyat seviyesinden %17’lik bir düşüş olan 0,00000970 dolarda düşük bir süpürmeyi tetiklemesi olası.

“LDO fiyatının yukarı yönlü potansiyeli var”

LDO, muhtemelen önümüzdeki haftalarda umut verici bir ralli için hazırlanıyor. 2 Kasım’dan bu yana, altcoin %12 arttı. Ayrıca, LDO’yu kripto piyasasındaki düşüşten tamamen ayrılan kripto paralardan biri haline getirdi. Boğalar, 8 saatlik grafikte önceki bir destek bölgesine giren büyük bir yükseliş oluşturdu. Bu yüzden, LDO şu anda 1,66 dolardan açık artırmaya çıkıyor. Yükselen fiyat hareketine eşlik eden hacim akışı, yükseliş trendinin devam edeceğini ima ediyor. Göreceli Güç Endeksi’nin tırmanacak alanı var ve göstergenin iki hareketli ortalaması önümüzdeki saatlerde boğa eğilimi göstermesi olası.

LDO 8 saatlik grafik

Bu faktörleri birleştirerek, LDO’nun yükselmeye devam etmesi için hala potansiyel var. Hedeflenmesi gereken önemli bir seviye, 2 dolara yakın Eylül salınım zirveleri olacak. Böyle bir hareket, mevcut LDO fiyatından %40’lık bir artışla sonuçlanacaktır. 1,60-1,65 dolar arasındaki destek bölgesinin kırılması ve yeniden test edilmesi, muhtemelen kenarda kalan boğaların piyasaya girmeyi beklediğinin işareti olur.

Yükselişin geçersiz olması, 1,50 dolardaki baskı mumunun kırılmamış kalmasına bağlı. Ayılar düşük seviyeyi işaretlerse, önceki tıkanıklık bölgesine 1,35 dolardan ek bir düşüş meydana gelmesi mümkün. Böyle bir hareket, mevcut piyasa değerinden %15’lik bir düşüşle sonuçlanacaktır.

“LUNC fiyatı dibe yakın”

LUNC, Fed’in 75 baz puanlık bir artış daha artıracağını açıklamasının ardından 2 Kasım’da sert düştü. Serbest düşüş, daha önceki bir düşüş tezinde bahsedilen, beklenen dipleri süpürme olayını katalize etti. Boğalar silindiğine göre, piyasa yapıcıların LUNC’u ters yönde toparlama gücünün olması muhtemel. LUNC şu anda 0,000233 dolardan işlem görüyor. Çünkü piyasa değeri aylık %10 düştü. Boğalar, 8 günlük üstel hareketli ortalamayı yeniden ele geçirmek için ilk girişimlerinde başarısız oldular. Bu da muhtemelen boğaların kenarda kalmasına neden olacak. Yine de düşüş eğilimi, son yükseliş dalgasına kıyasla nispeten düşük hacim gösteriyor.

LUNC 1 günlük grafik

Yükseliş tahmini %100 güvence ile yapılamasa da, LUNC’un 2022 yılı boyunca birdenbire yükselişe geçtiği biliniyor. Benzer bir hareket potansiyelini göz ardı etmek pek akıllıca olmaz. Yine de, fiyat 0,000181 dolar ile Eylül ayının en düşük seviyelerine çok yakın. Bu yüzden, önümüzdeki haftalarda 0,000475 dolar civarını hedeflerken, 0,000129 dolar civarında güçlü itme mumları daha güvenli bir geçersiz kılma noktası olacaktır. Ayılar geçersiz kılma noktasını işaretlerse, yükseliş eğiliminin potansiyeli geçersiz olur. Yatırımcılar, mevcut LUNC fiyatından %50’lik bir düşüşle 0,00100 doların altına bir kırılma beklesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir