Laleli’de mülk sahibi ile kiracı arasındaki tartışma kamerada!

Fatih Laleli’de tekstil mağazası işleten Guiaunai Roustamova’nın iddiasına göre mülk sahibi M.Ş., haziran ayında 5 bin lira olan kira bedelini 6 bin dolara; yani güncel dolar kur değeriyle yaklaşık 112 bin liraya yükseltmek istedi.

M.Ş., kirayı karşılayamayan Guiaunai Roustamova’yı dükkandan çıkarabilmek için ilk önce elektriğini kesti daha sonra tavanı delerek sarımsaklı su, yağ ve çamaşır suyu dökmeye başladı. O da yetmezmiş gibi dükkanın önüne çuval çuval moloz yığdı. Mülk sahibi M.Ş. ile kiracı Guiaunai Roustamova arasındaki tartışmanın görüntüleri ortaya çıktı.

16 Temmuz tarihli güvenlik kamerası görüntüsünde dükkan sahibi M.Ş.’nin dükkana girerek Guiaunai Roustamova ‘Kiranı öde’ diyerek hakaret ettiği duyuluyor. 13 Aralık tarihli görüntüde ise M.Ş.’nin dükkanın önünde yanındaki kişiye, Guiaunai Roustamova kastederek “Bunun evini bul bana. Dünya kaç bucakmış sana göstereceğim ben’ şeklindeki sözleri kayıtlara yansıdı.

‘BİZ DELİKLERİ KAPATTIKÇA O AÇMAYA DEVAM ETTİ’

Guiaunai Roustamova, “Pandemide açık olmamıza rağmen bizden kira talep etti. Biz ona rağmen kiranın hepsini ödedik. Pandemi sonrası mülk sahibi bizi yanına çağırarak fahiş bir rakam istedi. Biz uzun süre boyunca kirada uzlaşamadık. Geçtiğimiz haziran ayında anlaşmazlıklar arttı. Mal sahibi temmuz ayında elektriğimizi kesti. Mağazamızı şu anda aküyle çalıştırıyoruz. Daha sonra hakaret ve küfürlerle karşı karşıya kaldık. Şu anda da eylül ayından beri çok büyük mağduriyet yaşıyorum. Tavanımızı delmeye başladı. Çalışamaz hale geldik. Delikten devamlı su akıtmaya başladı. Daha sonra biz deliği kapatmamıza rağmen tekrardan delik açıp sarımsaklı su ve sirke dökmeye başladı. Bir aydır bunlar artmaya başladı. Davamız devam ediyor. Biz kiramızı düzenli ödememize rağmen böyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Bizim kiramız 5 bin lirayken bizde 6 bin dolar istedi. Aşağı yukarı 100 bin liralık zararım var. Ürünlerim çok fazla zarar gördü” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir