Kaftancıoğlu ve Kavuncu: Saat 12.00’de Tuzla Belediyesi önündeyiz!

İstanbul Tuzla Belediyesi’nin AK Partili meclis üyesi Türel Ağyol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önceki gün yaptığı ikili görüşmeyle ilgili hakaret içeren bir yorum yaptı.

CHP Fotoğraf Servisi’nin tweetine “Umarım bu geceki birliktelikten kaset çıkmaz” yazan Ağyol, daha sonra büyük tepki çeken mesajını sildi. Facebook hesabından da “özür” metni paylaştı: “…yaptığım yoruma hiç aklımın ucundan bile geçmeyecek şekilde benzetmeler yapıldı. Gün içinde özelden arayan herkese orada ‘ironi’ yaptığımı çünkü her görüşmeden sonra bir ses kaydı veya görüntü paylaşıldığını (en son İmamoğlu olayı gibi) söyledim buna istinaden de umarım bir ses kaydı veya görüntü sızdırırlar da tekrar paylaşım yaparım mantığı takımdım. Maksadım dışına taşan ve Allah şahit ki aklımdan geçmeyen bir şekilde karşıma çıkan bu üzücü paylaşımımdan dolayı sayın Meral Akşener başta olmak üzere herkesten özür dilerim.”

AK Partili Ağyol’un hakaretine CHP ve İYİ Parti’den de tepki geldi.

‘HEP BİRLİKTE SESİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Kaybettiğini gören AKP ahlaksızlıkta da sınır tanımamaya başladı” yorumunu yaptı. Kaftancıoğlu, Twitter’dan şu mesajı paylaştı: “Kadın, erkek omuz omuza memleket sevdasına mücadele etmeyi bilmeyen AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesinin yapmış olduğu ahlâksız sosyal medya paylaşımına karşı: Yarın saat 12.00’de Tuzla Belediyesi önündeyiz!

İyi Parti İl Başkanı Sayın @SBugraKavuncu ve örgütlerimizle birlikte hep birlikte sesimizi yükseltecek ve bu ahlaksız anlayışı memleketin başından def edeceğiz çok yakında!”

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da “AK Parti Tuzla Belediye Meclis Üyesinin yapmış olduğu ahlâksız sosyal medya paylaşımına tepkimizi yarın gür bir sesle göstereceğiz. Saat 12.00’da, Tuzla Belediyesi önünde buluşalım ve siyasetin bu çirkin yüzüne, bunun kaynağını aldığı asıl seviyesiz odaklara tepkimizi duyuralım” paylaşımı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx