Google’ın “Okuma Modu” isimli uygulaması takdir topladı

Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Google, geliştirdiği uygulamalarla teknoloji meraklılarının hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Şirket tarafından tanıtımı yapılan son uygulama ise Okuma Modu oldu.

Google tarafından Play Store’a yüklenen ve Okuma Modu ismi verilen bu uygulama sayesinde, artık görme konusunda sorun yaşayan, hiç görmeyen yahut disleksi olan teknoloji meraklıları internette yer alan içeriklerden çok daha kolay bir formda faydalanabilecek. Az gören yahut disleksi olan kullanıcılar bundan sonra Okuma Modu uygulaması sayesinde kelam konusu içerikleri kendi görme kabiliyetlerine nazaran yenileyebilecek ve bu sayede en güzel okuma tecrübesini yakalayabilecekler.

Google’ın “Okuma Modu” isimli uygulaması takdir topladı

Metin boyutu, kontrast ayarı, ışık istikrarı üzere hususlarda tercihleri kullanıcılara bırakan Okuma Modu uygulaması tıpkı vakitte internet sitelerinin sağdan soldan çıkan reklamlarını da engelleyerek daha konforlu bir okuma tecrübesi sunacak.

Gözleri hiç görmeyen kullanıcıları da düşünen bu uygulama sayesinde kullanıcılar, istedikleri metni sesli halde de dinleyebilecekler. Lakin bu sesli okuma özelliği şu an için sadece İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca lisanları için geçerli. Bununla birlikte Google, önümüzdeki devirde bu lisan seçeneklerinin artacağını ve çok daha fazla görme engelli insanın bu özellikten faydalanacağını duyurdu. Kelam konusu uygulamaya Google Play üzerinden fiyatsız olarak erişebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx