Flamengo başkanından flaş açıklama! ‘Jesus teşekkür etmeli’

Jorge Sampaoli ile sözleşme imzalayan Flamengo’da Jorge Jesus’un yankıları devam ediyor. Sampaoli’yi göreve getirmeden önce Jesus’la da ilgilenen Brezilya temsilcisinde Portekizli hoca için yeni bir açıklama geldi. Kulübün başkanı Rodolfo Landim, Sampaoli için düzenlenen imza töreninde Jesus için konuştu.

JESUS’UN GELECEĞİ MERAK EDİLİYOR

Fenerbahçe’de en çok merak edilen konuların başında Jorge Jesus ile yola devam edilip edilmeyeceği geliyor. Portekizli teknik adamın Brezilya basınına yaptığı “Türkiye’deki soğuk hava koşullarına alışamadım. Mayıs ayında görüşürüz” sözleri Fenerbahçeli taraftarların da tepkisini çekmişti.

AYRILIK RESMEN AÇIKLANDI

Flamengo, yaşanan son hüsran sonrası kararını verdi. Kulüp bugün yaptığı resmi açıklamayla teknik direktörü Vitor Pereira ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Flamengo’dan yapılan resmi açıklama şöyle; Clube de Regatas do Flamengo, teknik direktör Vitor Pereira ve teknik ekibinin artık profesyonel kadrodan sorumlu olmadığını bildiriyor. Yönetim kurulu profesyonele teşekkür eder ve kariyerine devam etmesi için şans diler.

SAMPAOLI TAKIMIN BAŞINA GEÇTİ

Brezilya Ligi takımlarından Flamengo, Vitor Pereira’nın ardından yeni hocasını buldu ve resmen açıkladı. Bilindiği gibi bir süredir Flamengo kulübü, Fenerbahçe’nin hocası Jorge Jesus’u takımın başına getirmek için uğraşmış ancak Portekizli teknik adam sezon sonu gelmeden Brezilya ekibine olumlu ya da olumsuz bir cevap vermeyeceğini iletmişti.

Jesus’un durumundaki belirsizliği daha fazla beklemek istemeyen Kırmızı-siyahlı kulüp, Arjantinli teknik adam Sampaoli ile 1,5 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Flamengo’nun başkanı Rodolfo Landim, Sampaoli için düzenlenen imza töreninde Jesus hakkında dikkat çeken sözler kullandı.

Landim, “Jesus Flamengo’ya, Flamengo’nun ona ettiğinden daha fazla teşekkür etmeli. Jesus ayrıldıktan sonra biz çalışmaya devam ettik, ama o buradan ayrıldıktan sonra o kadar iyi çalışmadı.” dedi.

Kararlarıyla da ilgili konuşan Landim, “Bu kulübün ana sorumluluğu bana ait. Sorumlu biri varsa benim, Marcos Braz ya da Bruno Spindel değil. Onlar devam edecek.” sözlerini kullandı.

FLAMENGO’DA 4 KUPA

Flamengo’da Haziran 2019-Temmuz 2020 arasında çalışan Jorge Jesus, 4 kupa kazanma başarısı göstermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx