Efsane isim, Messi ile görüşmesini duyurdu! ‘Kamera arkasında söyledi’

Arjantin Milli Takımı ile Dünya Kupası’nı kazanarak koleksiyonunu en önemli parçasını tamamlayan Lionel Messi’ni 2026 Dünya Kupası’nda oynayıp oynamayacağı henüz netlik kazanmadı. Eski Arjantin efsanesi Messi ile yaptığı görüşmeyi açıkladı.

REKORLARI ALT ÜST ETTİ
Dünya Kupası’nı kazanan Arjantin’de takımını sırtlayan Messi, birçok rekora ve ilke imza attı. İşte Messi’nin kırdığı rekorlardan bazıları;

En çok maç oynayan oyuncu
Dünya Kupalarında 26 müsabakaya çıkan Arjantinli yıldız en çok Dünya Kupası maçı oynayan futbolcu unvanını eline geçirdi.

Dünya Kupası’nda en fazla forma giyen 3 futbolcu

1- Lionel Messi – Arjantin (26 maç)
2- Lothar Matthaus – Almanya (25 maç)
3- Miroslav Klose – Almanya (24 maç)

Pele’yi de geçti
Dünya Kupası’ndaki gol sayısını 13’e çıkaran Messi, 12 golü bulunan Brezilyalı efsane Pele’yi geride bıraktı.

VALDANO: “KRALA TACI VERDİLER”
1986’da Mardona’nın kaptanlığını yaptığı takımda şampiyonluğa ulaşan eski golcü Jorge Valdano, Messi ile yaptığı görüşmeyi açıkladı. Maradona ile Messi’yi karşılaştıran Jorge Valdano, “Dönemlerine damga vuran iki dahi görüyorum. Aradaki fark 1986’da Mardona kupayı kazandığında 26 yaşındaydı. Messi ise 35 yaşında olmasına rağmen onun kondisyonuna sahip. Bir oyuncu yüzünden bir ülkenin kazanmasını isteyen bu kadar çok insan görmemiştim. Krala tacı verdiler.” ifadelerini kullandı.

MESSI: ‘EĞER ŞAMPİYON OLURSAM…’
Valdano, Messi ile olan diyaloğuna dair şu anekdotu paylaştı; “Onunla Dünya Kupası’ndan bir hafta önce bir röportaj yaptım ve kayıt dışında; ‘Beş Dünya Kupası’nda oynayan isimlerden olacaksın biri olacaksın’ dedim. Ayrılmadan önce bana ‘Eğer dünya şampiyonu olursam bir sonraki Dünya Kupası’na kadar formamı giyeceğim’ dedi. Bilmiyorum. Bu coşku onun bir süre daha Arjantin forması içinde kalmasına yardımcı olacak”

“HİÇ BU KADAR RAHAT GÖRMEMİŞTİM”
“Onu hiç bu kadar rahat veya olgun görmemiştim. Hayatı boyunca olduğundan daha fazla baskı gördü, ancak daha özgür olduğu görüldü”

“KİLİT ROL OYNADILAR”
Arjantin Milli Takımı’nın teknik direktörü Lionel Scaloni için; “Ona inanıyorlar ve onu seviyorlar. Doğru kararlar verdi. Enzo Fernandez, Mac Allister, Julian Alvarez gibi isimleri vitrine çıkardı ve sonunda kilit rol oynadı” dedi.

FİNAL SONRASI ‘DEVAM EDECEĞİM’ DEDİ
Fransa ile oynanan final karşılaşmasının ardından TyC Sports’a konuşan Lionel Messi, “Kupa Amerika ve Dünya Kupası’nı kısa bir sürede kazandım. Futbol oynamayı, milli takımda olmayı seviyorum. Dünya Şampiyonu olarak birkaç maç daha bunu yaşamak istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Arjantin Teknik Direktörü Lionel Scaloni de maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Messi’nin milli takım için oynamaya her zaman açık olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx