Dev Balina, Binance’e O Altcoin’den Döktü! Coin Düşüyor!

Santiment, gün içinde bir balinanın 95 milyon dolar değerinde MATIC’i Binance’e transfer ettiğini paylaştı. Bu transferin ardından altcoin Ocak ayından bu yana ilk kez 0,80 doların altına düştü.

Balina tokenleri Binance’e döktü, altcoin fiyatı düştü!

Blockchain istihbarat firması Santiment, bir balinanın 95 milyon dolar değerinde Polygon’u (MATIC) Binance’e aktardığını belirtti. Paylaşıma göre, bu transfer altcoin fiyatının 6 Ocak 2023’ten bu yana ilk kez 0,80 doların altına düşmesine neden oldu. O zamandan bu yana, MATIC’in fiyatı 0,80 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

Borsalardaki MATIC arzında büyük bir artış var

ABD mali düzenleyicisinin kripto para borsalarına yönelik yaptırım eylemleri ekosistemde bir kan banyosunu tetikledi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, Binance ve Coinbase’e karşı dava açtı. Bu davalarda MATIC tokenini bir menkul kıymet olarak listeledi. SEC’in baskısı Ethereum Layer 2 ölçeklendirme tokenı üzerindeki satış baskısını yoğunlaştırdı. Böylece, altcoin fiyatı Pazartesi gününden bu yana %9’un üzerinde geriledi.

CoinGecko’nun fiyat verilerine göre, MATIC 5 Haziran’da 0,9048 dolardan işlem gördü. Bununla birlikte, SEC’in MATIC hakkındaki davaları ve yorumları, fiyatı 0,80 doların altına itti.

CoinGecko’dan MATIC fiyat grafiği

Dahası, fiyat düşüşüne kripto para ticaret platformlarında artan MATIC rezervleri eşlik etti. Arbitrum (ARB), Optimism (OP) ve Immutable X (IMX) gibi birkaç Layer 2 tokenı Salı günü bir toparlanma yaşarken, MATIC bir duvara çarptı. Bir balina, soğuk bir cüzdandan Binance’in borsa platformuna 95 milyon dolar değerinde MATIC transfer etti.

Balinanın 95 milyon dolarlık MATIC token transferi

Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, bu transfer borsalarda artan MATIC arzının üzerine yığıldı. Böylece, Pazartesi günü 815,89 milyon olan arzı yazı sırasında 942,77 milyona çıkardı.

Borsalarda MATIC arzı

Tipik olarak, borsalardaki varlık arzının artması ve balinalardan borsa platformlarına yapılan büyük hacimli transferlerin her ikisi de varlıklar için düşüş işareti olarak kabul edilir. Bu arada, Polygon Network’ün son ortaklık duyurularının kısa vadede token’ın toparlanmasına yardımcı olup olmayacağını göreceğiz.

Polygon, Taurus ile ortaklık kurdu

Polygon Network, son iki ortaklığıyla teknoloji ve finansal altyapı devleri arasında benimsenmesinde büyük bir sıçrama yaptı. Dünyanın en büyük telekom devi Deutsche Telekom, MATIC ağına doğrulayıcı olarak katılarak 100 doğrulayıcıdan oluşan bir ağa dahil oldu.

FINMA tarafından düzenlenen dev Taurus, müşterileri için varlıkların tokenleştirilmesine yardımcı olmak üzere Polygon’dan yararlandı. Bu iki önemli ortaklığın bir yükseliş katalizörü olarak hareket etmesi olası. Böylece, kısa vadede MATIC’in toparlanmasını desteklemesi ihtimaller dahilinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx