Çin Devi Alibaba, Bu Web3 Coin ile Ortaklık Kurdu!

Çin’in teknoloji devi Alibaba Group’un bulut teknoloji kolu olan Alibaba Cloud, bir web3 coin ortaklığıyla gündeme geldi. Alibaba Cloud, Sui ağı ile mutabakat zaptı imzaladı. İşte detaylar…

Alibaba, web3 coin ortaklığını duyurdu

Sui layer-1 Blockchain’inin ilk geliştiricisi Mysten Labs, 235 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Çinli teknoloji şirketi Alibaba Group’un (BABA) bir kolu olan Alibaba Cloud ile bir mutabakat zaptı imzaladı. Alibaba Cloud, daha kullanıcı dostu deneyimler oluşturmaya yardımcı olmak için Sui’nin test ağı için doğrulayıcılar için arşiv node’u hizmetleri ve güvenli bulut altyapısı sağlayacak. Bunlar, Web3 alanına Web2’den daha fazla kişinin gelmesi açısından önemli bir faktör olarak görülüyor.

İki şirket ayrıca sürdürülebilir Web3 ekosistemleri geliştirmek için işbirliği yapacak ve e-ticaret ve ödeme sektörlerindeki potansiyel fırsatları keşfedecek. Alibaba Cloud’un Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Genel Müdürü Daniel Jiang, “Daha kullanıcı dostu, sürükleyici Web3 deneyimleri sağlamak için güvenli teknolojimizi ve kanıtlanmış çözümlerimizi bu yeni oluşan alana getirmek için Mysten Labs ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. Ayrıca aşağıdakileri ekledi:

Alibaba Cloud’un güvenilir ve birinci sınıf güvenlik ve küresel uyum yeteneğinden ve dünya çapında güçlü altyapı kapsamından yararlanarak, müşterilere ölçeklenebilir, yüksek verimli ve güvenli altyapı ile daha iyi hizmet vermek için Web3 ekosisteminin büyümesini kolaylaştırmak için güçlü bir konumdayız.

Alibaba Cloud, web3 alanına odaklanıyor

Alibaba Cloud, elastik bilgi işlem, veritabanı, depolama, büyük ölçekli bilgi işlem ve uygulama hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi bulut bilgi işlem hizmeti sunar. Aralık ayında Alibaba Cloud, Web3 geliştiricilerine ölçeklenebilir, verimli ve güvenli altyapı sağlayan Blockchain Node Hizmetini duyurdu. Mysten Labs, durdurulan Diem Blockchain projesi üzerinde çalışan Meta Platforms’un (Facebook) eski yöneticileri tarafından başlatıldı. Sui, düşük maliyetleri korurken yüksek performans sunmak için mutabakat mekanizmasını ve yeni veri yapılarını kullanan gelişmiş proof-of-stake Blockchain’idir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Crunchbase verilerine göre, Mysten Labs’in layer-1  Blockchain’i olan Sui, girişim yatırımcılarından önemli ilgi topladı ve 2021’in sonlarından bu yana toplam 336 milyon dolar topladı. Yine de ağ hala başlatılmadı ve bir test ağı aşamasında kalıyor. Mysten Labs, Crunchbase verilerine göre Ethos ve Scale3 Labs gibi şirketlere yedi bilanço yatırımı yaptı. Sui blok zinciri, Meta’da geliştirilen Move programlama dilinden yararlanır ve hızlı ve düşük maliyetli bir Blockchain oluşturmak için yeni veri yapılarını kullanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx