CHP’li Özel’den akla ziyan Erdoğan sözleri! Bu açıklamayı HDP ve PKK yapardı şimdi de CHP

Kayyum’un değiştirdiği iller

Terör örgütleriyle iltisaklı oldukları, teröristlere maddi desteklerde bulundukları ve çok sayıda terör suçlusuyla işbirliği içerisinde olan belediyelere gerçekleştirilen kayyum atamalarıyla bunun önüne geçildi.

ÖZGÜR ÖZEL HDP’Yİ SAVUNDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Altılı Masanın anayasa önerisiyle ilgili, “Eski Türkiye’nin ipiyle indikleri kuyudan terör örgütlerinin güdümündeki partiyi kollayan teklif çıkar. Kapanan belediyeler, bundan sora kapanmayacakmış.” sözlerini hedef alan Özel, “Birincisi, kapanan belediyeler birinin derdi değil; bu ülkenin sorunu, oy verenlerin derdi.” diyerek HDP’nin yanında saf tuttu.

AKLA ZİYAN ÖRNEK

Terörle ilişkili ilişkisiz ayrımını da bir kenara koyan Özel, “Düşünsene sen küçücük bir partiden iktidar partisi noktasına gelirken demokrasinin her imkanından yararlandın. Ama kimse senin kazandığın belediyeye kayyum atamadı.” dedi.

Diyarbakır Belediyesine kayyum atanmasını “Diyarbakır halkına hakaret” olarak nitelendiren Özel, “Millete taahhütte bulunuyoruz: Biz başa geleceğiz, ama senin kararına saygılı olacağız diyoruz. Yoksa biz başa gelip de, örneğin Kayseri Belediyesini kazansan, oraya kayyum atasam hoşuna mı gidecek. Bunu yapmayacağız diyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir