Bosphorun 10K koşusu Kuruçeşme – Bebek – Çırağan rotasında gerçekleşti

İstanbul’un en keyifli rotalarından birine sahip Bosphorun 10K ve Spor Şenliği 28-30 Ekim tarihleri ortasında Beşiktaş’ta gerçekleşti. Birbirinden renkli spor etkinliklerinin gerçekleştirildiği şenliğin son gününde sportmenler Kuruçeşme – Bebek ve Çırağan Sarayı rotasında birincilik için gayret etti.

7’den 70’e koşucunun katılarak ter döktüğü, çipli takip sisteminin kullanıldığı yarışta, Paten tutkunları da parkurda yer alarak uğraş etti. Koşu sonrası dereceye girenlere mükafatları de Beşiktaş Belediye Lideri İstek Akpolat tarafından takdim edildi.

Genel Klasman Bayanlar da koşuyu 35 dakika 14 saniyelik başarısıyla Ümmü Kiraz 1. olarak tamamladı. ikinci Sabriye Güzelyurt olurken, Damla Çelik müsabakayı üçüncü olarak tamamladı.

Genel Klasman Erkekler de ise; 29 dakika 15 saniyelik başarısıyla Mohammet Tayyibi 1.olurken, Murat Emektar ikinci, İbrahim Erata ise üçüncü oldu.

Paten tutkunlarının yer aldığı koşuda ise bayanlarda birinci Dorsa Shahriari, ikinci Dilek Paksoy, üçüncü ise Beyza Betül Öztürk oldu. Erkeklerde de koşuyu birinci Muhammed Hişam Atılmış, ikinci Bilal Osman, üçüncü ise Umut Bağdaş tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx