Binance ve Cardano CEO’sundan Kripto Para Tahminleri!

Cardano ve Binance CEO’su, boğa ve ayı sezonlarında ayakta kalmayı başaran kripto para birimleriyle ilgili düşüncelerini paylaştılar. Cardano kurucusu, dönemleri başarılı şekilde atlatan kripto para projelerinin, “çelişkili bir yük altında dirençli” söyledi. Bununla birlikte birçoğunun DeFi protokolü olmadığını ekledi. Kriptokoin.com olarak, Cardano ve Binance CEO’sunun kripto para tahminlerini sizlere aktarıyoruz…

Cardano kurucusu Terra çöküşünün diğer kripto para birimlerine olan etkisinden söz etti

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto kullanıcılarının Terra’da ve diğer kripto para projelerinde yaşanan çöküşlerden büyük ders çıkartması gerektiğini söyledi. 2 Kasım’da Portekiz’de düzenlenen Web Zirvesi Teknoloji Konferansı’nda konuşan Hoskinson özellikle şunlara dikkat çekti. Hoskinson, Silk Road’dan Mt. Gox’a kadar kripto alanındaki birçok şirketin çöküşünü gördüğünü söyledi. Cardano kurucusu, başarılı şekilde ayakta kalan protokollere konuşmasında yer verdi. Kripto projelerinin, hem ayı hem de boğa sezonundaki yıpratıcı dönemi “esneklik” sayesinde geçtiklerini belirtti.

Hoskinson, bu durumun birçok merkeziyetsiz finans (DeFi) projesinin yetersiz kaldığı konu olarak aktarıyor. Cardano kurucusu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bugün zirvedesiniz diye bu her zaman zirvede olacağınız anlamına gelmiyor. Büyük kripto paralar birkaç çöküş yaşamak zorunda. Bir doların altındayken Bitcoin’deydim. 1 dolardan 30 dolara, 40 dolara, 256 dolara, 80 dolara, 1.200 dolara, 250 dolara, 20 bin dolara, 4 bin dolara. Hatta 64 bin dolara yükselişinde de, şimdi de aşağıya. Nedir peki bu, bugün 20 dolar seviyelerinde, alım mı satım mı? Bunları takip ettim ve tüm şirketlerin hareketlerini izledim.

Charles Hoskinson Terra çöküşü hakkında konuştu

Cardano kurucusu ayrıca, Terra çöküşü hakkında da konuştu. Hoskinson’a göre, bazı DeFi projelerinin “belki 6 ay belki de 12 aylık sınırlı bir ömre” sahip olduğunu, ayrıca “içeriden dağıtıma eğilimli” olduğunu belirtti:

İşlerin inşa edilme şekli, Terra’da gördüğümüz gibi, birkaç kişi için çılgınca kazançlıydı. Sonucunda birkaç kişi yükselişle iyi bir şekilde bağlantılıydı. Ardından altcoin’i kaldırdılar ve milyarlarca dolar kazandılar. Bunu başardılar. Perakende yatırımcıların arkası ki bu yanlış. Bu, belirli bir alanda düzenleyici bir baskıyla sonuçlanacak.

Binance CEO’su CZ kripto projelerinin gelişiminden bahsetti

Lizbon’da gerçekleştirilen Web Zirvesi’nde kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’da konuştu. CZ, kripto projelerinin ayı piyasasında gelişmeye devam etmesinin neden bu kadar önemli olduğuna dikkat çekti. Ardından piyasa hakkındaki görüşünü paylaştı. CZ konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Ayı piyasasında yeteneğini göstermek daha kolay. Bir yıl önce, biraz Solidity programlama bilen bir üniversite mezunu ile çalışmak fazla ödemeye mal oldu. Ödemeler bana pek mantıklı gelmedi. Ancak, şimdi çok düştü. Bana kalırsa bu ödemeler makul. Artık insanları işe almak ve büyümek çok kolay. Geçtiğimiz yıl, test ürünü veya altı sayfalık teknik inceleme içeren her proje 100 milyon dolar değerindeydi.

Binance CEO’su CZ 2 Kasım tarihindeki tweet paylaşımında Bitcoin’in çöküşlerine dikkat çekti:

Kısa bir “Bitcoin düşüş” tarihi…

2014, Bitcoin 200 dolara “düştü”

2018, Bitcoin 3 bin dolara “düştü”

2022, Bitcoin 20 bin dolara “düştü”

2026, Bitcoin “düştü” … hiçbir fikrim yok.

Kripto yüksek riskli ve oldukça değişkendir. Risklerinizi yönetmeyi öğrenin.

Binance CEO’suna ayı piyasasının olası sonu soruldu. CZ, kripto para piyasası döngülerinin tipik olarak bir yıl düşen fiyatlar, iki yıl toparlanma yaşadığını belirtti. Ardından, güçlü ve bir yıl süren yükselen fiyatlar ile toplam dört yıl sürdüğüne dikkat çekti. Binance CEO’su, kriptonun uzun vadeli potansiyeline inandığını da yineledi:

Biz çok uzun vadeli yatırımcılarız. Dolayısıyla önümüzdeki 10, 50 veya 100 yıl boyunca uzayda yer almayı öngörüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx