Binance CEO’su Uyardı: Bu Borsadan da Uzak Durun!

Bitcoin fiyatı iki yıldır görülmeyen en düşük düzeylere düştü. Koronavirüs sonrası periyottaki kazanımlarını sildi.  Artık, dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX krizinin diğer bir kripto borsasını vurmak üzere olabileceğini söyledi. “Sorunların açık işaretleri” konusunda ikazda bulundu. İşte detaylar…

Binance CEO’su, tweet’i ile topluluğu uyardı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’da “Bir borsa, cüzdan adreslerini göstermeden evvel yahut sonra büyük ölçüde kripto transferi yapmak zorunda kalıyorsa, bu açık bir sorunun işaretidir,” tabirlerini kullandı. Bu üslup borsalardan uzak durulması gerektiğini belirtti. Changpeng Zhao’nun açıklaması, Crypto.com’un ezkaza 300.000’den fazla Ethereum’u borsasından transfer etmesi ile geldi.  Bir öbür kripto borsası olan Gate.io’ya aktarılan bu ölçü, yaklaşık 360 milyon dolara denk geliyor.

https://twitter.com/cz_binance/status/1591690261029130240

 Bir vakitler üçüncü en büyük kripto para borsası olan FTX’in eşi gibisi görülmemiş çöküşü, kripto sanayisindeki birçok kişinin güvenilirlik konusunda kaygılarını lisana getirmesine neden oldu. Bu şüpheciliği ele almak için kripto yöneticileri “rezerv kanıtlarını” paylaşmaya başladı. Rezerv ispatı ile, borsaların cüzdanları ve ellerinde tuttuğu coin’lerin ölçüsü ortaya çıkıyor.

Crypto.com’dan çekimler arttı

Bu nedenle Changpeng Zhao’nun rezerv ispatı öncesinde yahut sonrasındaki fon transferlerinden bahsetmesi, kripto para topluluğunun odağını Crypto.com’a çevirmesine neden oldu. Fakat Crypto.com CEO’su Kris Marszalek’in, kelam konusu transferi açıkladığını belirtmekte yarar var. CEO, bu transferin  yanlışlıkla yapıldığını söyledi. Twitter’da “Yeni bir soğuk adrese gitmesi gerekiyordu, lakin beyaz listedeki bir borsa adresine gitti” dedi. “Gate grubuyla çalıştık ve fonlar daha sonra soğuk cüzdanımıza geri döndü” diye ekledi.

Yine de CEO’nun açıklamaları topluluğa tam olarak ulaşamamış üzere duruyor. Borsadan 14 milyon dolarlık Ethereum ve 39 milyon dolarlık ERC20 tokenının çekildiği görülmekte. Bu ortada Changpeng Zhao’nun bilhassa Crypto.com’u amaç göstermediğini belirtmekte yarar var. CEO, sırf, kullanıcıların dikkatli hareket etmesi için göz önüne alınması gereken unsurlara işaret etmiş olabilir.  

Changpeng Zhao, kriz konusunda uyarmıştı

Son olarak, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere CZ, FTX’in süratli çöküşünün tesirlerinin devam edeceği konusunda uyardı. FTX krizinin, ripto para piyasası için sonuncu kriz olmadığını belirtti. Zhao, 1 trilyon dolar kıymetindeki kripto para piyasasının, yatırım bankası devleri Lehman Brothers ve Bear Stearns’i çökerten 2008 mali krizine benzeri bir krizle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı. FTX’in çöküşünün akabinde, daha fazla kripto şirketinin benzeri bir mukadderatı paylaşabileceğini savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir