Bakan Nebati Yunan Bakan’a reaksiyon gösterdi: Bu yaptığı saygısızlık

Riyad’daki 6’ncı Gelecek Yatırım Teşebbüsü Konferansı’nın bugünkü oturumunda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Yunanistan Kalkınma ve Yatırım Bakanı Adonis Georgiadis ortasında gergin anlar yaşandı.

Yunan Bakan husustan uzaklaşarak ikili sıkıntılar üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı amaç alan açıklamalar yaptı. Bunun üzerine Yunan Bakan Georgiadis’e, Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati reaksiyon gösterdi.

Dün akşam ‘İnsanlığa Yatırım’ temasıyla düzenlenen konferansta iştirakçilerin yatırım ve iş birliği alanlarında görüş belirttiği sırada kelam alan Yunan Bakan Georgiadis, bahsin dışına çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yunanistan’ın egemenliğini sorgulamakta ısrar ettiği takdirde Yunanistan’ın kendini savunacağını söz etti.


BAKAN NEBATİ’DEN TEPKİ

Bugünkü oturumda kelam alan Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yunan Bakanın doruktaki atmosfere zıt bir formda ikili problemler üzerinden Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı amaç aldığını belirterek, reaksiyon gösterdi. İkili sıkıntıların bu platforma getirilmesinin öncelikle mesken sahibine, sonra da konferansa katılan tüm iştirakçilere saygısızlık olduğunu belirten Bakan Nebati, Yunanistan’ın bu komplekslerinden kendini kurtarması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx