Altın makasla açtıkları o site 68 kişiye mezar oldu!

Deprem felaketinde Hatay’ın Antakya ilçesindeki 3 yıllık ‘Güçlü Bahçe Sitesi’ de yerle bir oldu. Depreme dayanıklı diye satılan ve dev ‘altın makasla’ açılışı yapılan o site 68 kişiye mezar oldu.

Kahramanmaraş merkezli en 7.7 ve 7.6’lık depremler 11 ilde büyük yıkıma neden oldu.

Depremde Hatay’ın Antakya ilçesinde 2020 yılında yapımı tamamlanan Güçlü Bahçe Sitesi yerle bir oldu.

5 bloktan oluşan sitenin 4 bloğu yıkıldı, 1 binanın ise zemin katları çöktü ve ağır hasar aldı.

Yerle bir olan sitenin açılışına katılanlar arasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş olduğu ve açılışı gerçekleştirdiği yer aldığı ortaya çıktı.

”İSTİFA EDİLECEKSE HEP BERABER EDELİM”

Depremin ardından istifa çağrılarına karşılık Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Şehir şu anda o kadar zor durumda ki bırakıp kaçmak olmaz.

9 yıldır bunun yetkisi bende değil. 11 ilçe belediyesi var, istifa etmesi gerekirse herkesin etmesi lazım. 10 tane büyükşehrin istifa etmesi lazım. Burada yıkılan ilçeler, beldelerin istifa etmesi lazım. İstifa edilecekse hep beraber edelim. 1 ay sonra yargıya başvuralım, kimler haksızsa, kim ceza alırsa, bu benim için de dahil.” demişti.

Savaş, depremin ardından “Şehir şu anda zor durumda, bırakıp kaçmak olmaz. 11 ilçe belediyesi var. İstifa edilecekse hep beraber edelim” diyerek kaçak güreşmişti.

Projenin sahibi Servet Altaş o dönem açılış yapılırken ‘Guinness Rekorlar Kitabı’na kazandırmak için ölçümlerini yaptığımız altın makasımız 320 santimetre. Biz bu rekoru Hatay’a getirdik’ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx