Akşener: “Hürriyet Kadınların Omuzlarında Yükselir. İstibdat İse Kadınların Acılarından Beslenir. İşte Bu Zulme Karşı Kadınların Yanında Dimdik…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afganistan’da kız çocukların okula gitmesinin yasaklanmasına tepki gösterdi. Akşener; “Bu insanlık suçunu asla kabul edemeyiz… Hürriyet kadınların omuzlarında yükselir. İstibdat ise kadınların acılarından beslenir. İşte bu zulme karşı kadınların yanında dimdik durmak, bir medeniyet vazifesidir” açıklamasını yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Taliban’ın Afganistan’da kız çocuklarının okula gitmesinin yasaklanmasına tepki gösterdi. Akşener, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Kadınları insan değil, köle olarak gören ucube bir anlayışın; Afganistan’da kız çocuklarının okula gitmesini yasaklaması ve bunu yüce dinimizi alet ederek meşrulaştırmaya çalışmasını en sert şekilde kınıyorum. Bu insanlık suçunu asla kabul edemeyiz.

‘Kadın yükselmezse alçalır vatan’ sözlerinden aldığımız ilhamla, bizler biliyoruz ki; hangi rejim, din, aidiyet, mezhep, ideoloji ve hangi gerekçeyle olursa olsun; kadının bedeninin ve benliğinin çiğnendiği, sömürüldüğü bir düzen sorgulanmaya mahkümdur.

Çünkü; İran’da Mahsa Amini kızımızın katledilmesine verilen toplumsal tepki de göstermektedir ki; hürriyet kadınların omuzlarında yükselir. İstibdat ise kadınların acılarından beslenir. İşte bu zulme karşı kadınların yanında dimdik durmak, bir medeniyet vazifesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx