AKP’li belediyenin talebi CHP ve MHP’yi birleştirdi

Afyonkarahisar’da AKP’li Çay İlçe Belediyesi’nde Aralık ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya 2023 yılı gelir ve ücret tarifelerinde değişiklik yapılması teklifi damga vurdu.

SU VE MEZAR YERLERİNE FAHİŞ ZAM TALEBİ

AKP’li belediye tonu 3.5 TL olan içme suyunun 2023 yılı fiyatı 7 TL olması istedi. Zam yapılması istenen bir diğer şey ise mezar ücretleri oldu. Şu anda bin 200 TL olan 1 mezar ücreti 2023 yılı için yüzde 120 oranında artırılarak 2 bin 650 TL olması istendi. İş makineleri ücret tarifesinde de yüzde 300 oranında bir artış teklifi meclis gündemine geldi. Çay Deresi’nden arazi sulama suyu ücretinin ise 30 TL’den 60 TL’ye çıkartılarak yüzde 100 zamlanması teklif içinde yer aldı.

MHP VE CHP’Lİ ÜYLERDEN RET

Toplantıda Çay Belediye Başkanlığı’nın fahiş zam teklifleri MHP ve CHP’li isimleri birleştirdi. AKP’li belediyenin fahiş zam tekliflerine 1’i MHP’li 3’ü CHP’li toplam 4 meclis üyesi ret oyu verdi.

OCAK AYINDA KARARA BAĞLANACAK

Mecliste 7 AKP, 3 CHP, 1 MHP’li olmak üzere toplam 10 meclis üyesi bulunuyor. Söz konusu teklifin Ocak ayında karara bağlanması kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir