Adana’da bir genci darbetip toplumsal medyada paylaştılar: 3 tutuklama

Adana’nın Seyhan ilçesinde, 23 Ekim günü saat 22.00 sıralarında 29 yaşındaki Yusuf T., arkadaşı Şevket K.’nin kız arkadaşına toplumsal medya üzerinden ileti gönderip, rahatsız etmeye başladı.

Bunun üzerine Şevket K. , arkadaşları Şerif, kardeşi Sedat O., Hüseyin P. ile birlikte Yusuf T.’nin peşine düştü. Şüpheliler, Yusuf T.’yi sokak ortasında yakalayıp, darbetmeye başladı.

Öldüresiye dövdüler

Gruptaki şüpheliler şahsın üzerindeki kıyafetlerini çıkarırken, kimileri da yumruk ve tekmelerle saldırdı.

Yüzü jiletle kesildi

Yere yatırılan şahsın üzerine çıkan bir kişi ise elindeki jiletle yüzüne kesti. Şevket K. o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Ekipler çalışma başlattı

Görüntünün toplumsal medyada yayılmasıyla birlikte çalışma başlatan Gasp Ofis Amirliği takımları, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Yusuf T.’nin, hakkında ‘hırsızlık’ kabahatinden aranması olduğu için polis merkezi ve hastaneye başvurmadığı ortaya çıktı.

Yaralı cezaevine götürüldü

Aranan Şahıslar Ofis Amirliği grupları, şahsın saklandığı adrese yapılan baskında yakalayıp, süreçlerinin akabinde cezaevine götürdü.

Olayla ilgili 4 kuşkulu yakalandı

Şüphelilerin, şahsın pantolonundaki 200 lirasını ve telefonunu da gasp ettikleri öğrenildi. Polis, saklandıkları adreslere yapılan eş vakitli baskınlarda 4 şüpheliyi yakalandı.

“Hırsızlık yaptığı için dövdük”

Emniyete götürülen şüpheliler, akrabalarının konutlarından hırsızlık yaptığı için şahsı dövdüklerini öne sürdü.

1 şüphelinin arama çalışmaları devam ediyor

İşlemlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Şevket K., Şerif ile kardeşi Sedat O.tutuklanırken, Hüseyin P. ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı. Olaya karıştığı belirlenen 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx