90 yaşındaki gelin evlenme teklif etti, 77 yaşındaki damat ‘evet’ dedi

İstanbul Avcılar’da sıhhat problemleri için gittikleri sıhhat ocağında tanışan 90 yaşındaki Habibe Özdemir  ile 77 yaşındaki Muharrem Erdoğan, nikah masasında oturdu. Evlilik teklifinin kendisinden geldiğini belirten Habibe Özdemir, “Birbirimizi sevdik. Beğendim, oldu” dedi.

Eşini kaybettikten sonra Cihangir Mahallesi’nde tek başına yaşayan 4 çocuk babası 77 yaşındaki Muharrem Erdoğan ile birebir mahallede oturan daha evvel evlilik yapmayan 90 yaşındaki Habibe Özdemir, 7 yıl evvel aile sıhhati merkezinde tanıştı. Görüşmeye başlayan Özdemir ile Erdoğan hayatlarının kalan kısmını birlikte geçirmeye karar verdi.

Çift, Avcılar Belediyesi’ne başvurarak, evlenmek istediklerini bildirirken, nikahlarını Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli’nin kıymasını istedi. Nikah masasına oturan çiftin nikah şahitliklerini Cihangir Aile Sıhhati Merkezi vazifelileri yaptı.

Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli yaşlı çiftin nikahlarını kıyarken, evlilik cüzdanını da 90 yaşındaki gelin Habibe Özdemir’e verdi.

Habibe Özdemir, evlilik teklifinin kendisinden geldiğini belirterek, “Birbirimizi sevdik. Sevdim, beğendim, oldu” diye konuştu.

Avcılar Belediye Lideri Başkan Hançerli “Bugün çok özel bir nikah kıydık, onlar çok heyecanlı. Onların heyecanı bize de bulaştı” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx