Zelenski'ye İsrail parlamentosu sarsıntısı! Konuşmasını

Zelenski’ye İsrail parlamentosu sarsıntısı! Konuşmasını

Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski, gerek Avrupa Parlamentosu gerekse video konferans yoluyla ülkesindeki son durumu paylaşıyordu. Zelenski son olarak İsrail Genel Kurulu’ndan İsraillilere ve dünyaya seslenmek istedi. Ancak İsrail Parlamentosu, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin Genel Kurul’da video konferans yoluyla konuşma yapması talebini reddetti.

“SALON TADİLATA ALINACAK”

İsrail medyasında yer alan haberlere göre Ukrayna’nın Tel Aviv Büyükelçisi Yevgen Korniychuk tarafından yapılan talebe, Parlamento Başkanı Mickey Levy, “Konuşma zamanın kurumun iki aylık kış tatiline girmezden önceki son güne denk gelmesi, parlamenterlerin tatile çıkması ve salonun tadilata alınması” gerekçesiyle olumsuz cevap verdi.

Zelenski'ye İsrail parlamentosu şoku! 'Tadilat olacak' diyerek konuşmasına izin vermediler

“BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADILAR”

Levy, Zelenski’nin parlamenterlere başka bir yerde konuşma yapabileceğini ancak bunun binanın içinde mümkün olmadığını belirtti. İsrail internet sitesi Walla, Ukraynalıların Zelenski’nin İsrail Parlamentosu’nda büyük ekrandan konuşma yapmasını çok arzuladıklarını, bu cevabın kendilerini büyük bir hayal kırıklığına uğrattığı yorumunu yaptı.

İNGİLİZLER KONUŞMA TALEBİNİ KABUL ETMİŞTİ

Zelenskiy, birkaç gün önce Avrupa Parlamentosu ve İngiliz Avam Kamarası’na Ukrayna’nın başkenti Kiev’den video konferans yoluyla konuşma yapmıştı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.