Yavru köpek

Yavru köpek

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde yaşayan Sabri Aydın (38), 10 yıldır çeşitli ırklarda köpek yetiştiriciliği yapıyor. Aydın, yeni doğan kangal ırkı yavru köpeklerden iki tanesinin annesinden uzaklaştığını gördü. Üşümemesi için de yavru köpeği sobanın yanına bırakıp şırınga ile besledi.

“ANNE” DEDİĞİNİ DUYUNCA ŞAŞIRDILAR

Bir süre annesinden uzak kalan yavru köpeğin ‘Anne’ diye seslendiğini duyan Aydın ve arkadaşları, şaşkına döndü. O anı cep telefonu kamerasıyla kayda aldı. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan görüntü, kısa sürede ilgi gördü.

Yeni doğan yavru köpek 'Anne' dedi, o anları hemen kayda aldılar

“TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN OLDU”

Yaşadıkları şaşkınlığı dile getiren Aydın, “Biz dün bu saatlerde yavrularımızı kontrol etmeye gelmiştik. İki tane yavrumuzun anneden uzak olduğunu fark ettik. Birazda hava şartlarında dolayı üşümüşler. O yavruyu aldık sobalı yere götürdük. Küçük çocuklara yapılan mamanın içerisine biraz vitamin biraz da şeker ve tereyağı koyduk. Mama yapıp şırıngayla yavrunun karnını doyurduk. Biz sohbet ediyorduk. Bir anda ‘Anne’ diye ses gelince şaşırdık. İlk etapta telefonla çekmek aklımıza gelmedi. Sonra işte sesi kesildi. Bir tuhaf olduk, tüylerimiz diken diken oldu” dedi.

Yeni doğan yavru köpek 'Anne' dedi, o anları hemen kayda aldılar

“VİDEO, ARKADAŞLARDAN İLGİ GÖRDÜ”

Yavru köpeğin “Anne” diye seslenişini cep telefonu kamerasıyla çektiğini anlatan Aydın, “Daha sonra telefonu ayarladık, ‘Acaba tekrar yapacak mı?’ diyerek. Aradan yarım saat geçtikten sonra aynı sesi birkaç defa kısa videolarla yakaladık. En iyi yakaladığımız video da buydu. ‘Paylaşalım mı, paylaşmayalım mı?’ diye tereddütte kaldık. Daha sonra sosyal medya hesaplarında paylaştık. Arkadaşlardan ilgi gördü. Arayanlar soranlar, ‘Paylaşabilir miyiz?’ dedi” diye konuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.