ÜNLÜ & Co, Euromoney tarafından “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye’nin Pazar Lideri seçildi

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, küresel sermaye piyasalarının öncü yayınlarından Euromoney Dergisi’nin “Market Leaders/ Pazar Liderleri” sıralamasında “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde Türkiye Pazar Lideri olarak yer aldı.

 

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “Kuruluşumuzdan bugüne sermaye piyasalarında gelişimin öncüsü olma hedefiyle, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz birbirinden özgün finansal çözümler ile pek çok başarılı işleme imza attık. Ekiplerimiz ve uzman kadrolarımızla hem müşterilerimizin beklentilerine cevap vermek, hem de ülkemiz ekonomisine değer katmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, uluslararası arenada dikkat çekmeye devam ediyor. Küresel sermaye piyasalarının öncü yayınlarından Euromoney Dergisi, “Market Leaders/ Pazar Liderleri” sıralamasında “Yatırım Bankacılığı” kategorisinde pazar lideri olarak ÜNLÜ & Co’ya yer verdi.

ÜNLÜ & Co, geçtiğimiz yıllarda başta M&A işlemleri olmak üzere sermaye piyasalarında yürüttüğü tutarlı ve etkili faaliyetler ile “Pazar Lideri” olarak sıralamaya dahil edilirken, yapılan değerlendirmede 2021 Nisan ayından itibaren tamamladığı beş M&A işlemi ve konsorsiyum lideri olduğu başarılı Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. halka arzının öne çıktığı görüldü.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak 1996 yılından bu yana deneyim kazanan ve sektörün şekillenmesine katkı sağlayan bir yapımız var. M&A işlemlerinde Türkiye’nin lider kuruluşuyuz. Euromoney dergisinin “Market Leaders” listesinde en üstte yer almak gurur verici” dedi.

‘Sunduğumuz hizmetler ve geniş ürün yelpazemiz ile sermaye piyasalarına katkı sağlamaya devam ediyoruz’

ÜNLÜ & Co’yu kurarken, 100 yıl sonra da varlığını sürdürecek, başarılı, lider, girişimci ruhunu koruyan bir finans kuruluşu oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Mahmut L. Ünlü, “27 yıllık deneyimimizle şirket satın alma ve birleşmelerinde, şirket halka arzlarında, özelleştirmelerde verdiğimiz danışmanlık hizmetlerinde gösterdiğimiz önemli başarı, kurumsal müşteriler ile küresel fon kaynakları arasında kurduğumuz güvenilir ortaklıklar, ÜNLÜ & Co markasına yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da haklı bir itibar kazandırdı. Kuruluşumuzdan bugüne sermaye piyasalarında gelişimin öncüsü olma hedefiyle, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz birbirinden özgün finansal çözümler ile pek çok başarılı işleme imza attık. Kişiye özel geliştirdiğimiz yatırım önerileri ve finansal ürünler ile müşterilerimiz için yüksek katma değer yaratırken, Türkiye sermaye piyasalarının derinleşmesinde de etkin rol oynadık. Sunduğumuz hizmetler ve geniş ürün yelpazemiz ile sermaye piyasalarına katkı sağlamaya devam ediyoruz. DAHA Yatırım Danışmanlığı ile nitelikli bireysel ve kurumsal müşterilere kişiye özel yatırım danışmanlığı hizmeti sunuyor, müşteri portföyümüzü sürekli genişletiyoruz. Öte yandan, dijitalleşme ve tabana yayılma stratejimiz çerçevesinde yeni dijital girişimimiz Piapiri’yi hayata geçirdik. Piapiri ile yatırımcılarımızın tek platformla yatırım yapmak için ihtiyaçları olan her şeye kavuşmalarını sağlayacak dijital bir ekosistem sunmayı amaçladık” diye konuştu.

Ekipleri ve uzman kadrolarıyla hem müşterilerinin beklentilerine cevap vermek, hem de ülke ekonomisine değer katmak için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerin belirten Ünlü, “Bu başarıya katkı sağlayan başta çalışanlarımıza, değerli müşterilerimize ve tüm iş ortaklarımıza Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx