Ümmiye Koçak kimdir? ‘Ronaldo ile reklam sineması çeken torosların kadını’

Torosların eteğinden dünyaya açılan Ümmiye Koçak bugünlerde toplumsal medyada gündem oldu.Yaşadığı köyde kurduğu tiyatro topluluğuna öncülük eden Ümmiye Koçak’ın ünü dünyaya açıldı.

Geçtiğimiz yıllarda dünyaca ünlü futbol yıldızı Cristiano Ronaldo ile bir reklam sinemasında hem oynayıp hem direktörlüğünü yapan Ümmiye Koçak kimdir?

Ümmiye Koçak kimdir?

Ümmiye Koçak Adana’nın Çelemli köyünde 1957 yılında dünyaya geldi.10 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Koçak ailenin 6. çocuğudur.İlkokuldan sonra okula gönderilemeyen Ümmiye Koçak okuduğu kitaplar sayesinde kendisini geliştirmeye başladı.

Evlendikten sonra Mersin’in Arslanköy ilçesine gelin olarak gelen Ümmiye Koçak burada köy bayanlarının yaşadığı meseleleri bütün dünyaya göstermek için 2001 yılında ‘Arslanköy Bayanlar Tiyatro Topluluğu’ isminde bir oluşum kurdu.

Köyde kapı kapı gezerek hayallerini anlatan Ümmiye Koçak ikna edebildiği bayanlar ile tiyatro oyunları sergilemeye başladı.Gün geçtikçe popülerliği artan Koçak’ın ünü adeta dünyaya yayıldı.

Birçok ödül alan Ümmiye Koçak en büyük mükafatını ABD’de aldı.Ümmiye Koçak’ın yazdığı “Yün Bebek”  sineması New York sinema şenliğinde mükafata layık görüldü.Ümmiye Koçak ‘Sinemada En Düzgün Avrasyalı Bayan Sanatçı” mükafatına layık görülere mükafatını teslim aldı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.