Semra Güzel'in PKK'lı teröristle olan fotoğrafları, HDP'ye açılan kapatma davasına eklendi

Semra Güzel’in PKK’lı teröristle olan fotoğrafları, HDP’ye açılan kapatma davasına eklendi

Halkların Demokratik Partisi‘nin (HDP) kapatılması istemiyle açılan davanın Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilmesinin ardından süreç devam ediyor. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’nin kapatılma davasına konulması için ek delil hazırlayarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

FOTOĞRAFLARA DOSYADA YER ALDI

Klasörlerde, Adıyaman kırsalında öldürülen terörist Volkan Bora ile birlikte fotoğrafı ortaya çıkan HDP’li milletvekili Semra Güzel ile ilgili fotoğraflar, belgeler ve ifadeler yer alıyor. Ayrıca eski HDP Milletvekili Behçet Yıldırım ile ilgili ifadeler ve belgeler de klasörde bulunuyor.

Semra Güzel'in PKK'lı teröristle çekildiği fotoğraflar HDP'nin kapatma davasına eklendi

DELİL OLABİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLDİ

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın PKK/KCK Silahlı Terör Örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 26. Dönem Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ile 27. Dönem Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında silahlı terör örgütüne üye olmak sucundan soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma dosyalarının, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca Anayasa’nın 69. Maddesi gereğince Anayasa Mahkemesine açılan HDP’nin kapatılmasına delil olabileceği değerlendirildi. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına 2 klasör dolusu belge ve ifadeler Anayasa Mahkemesine sunması için gönderdi.

BİRÇOK BELGE VE BİLGİ BULUNUYOR

Dosyada, Semra Güzel ve Behçet Yıldırım ile ilgili, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmezlik bütünlüğüne aykırı eylemlerin odağı haline gelen ve bu şekilde, Anayasa’nın 68. Maddesinin 4. Fıkrasına, 2820 sayılı Siyasi Partiler Yasası’nın 78, 80, 81, 82 ve 90. Maddelerine aykırı eylemlerde bulunduğu HDP’nin kapatılma davasına ek delil olarak değerlendirilen bilgi ve belge bulunuyor.

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Halkların Demokratik Partisi, Anayasa Mahkemesi, Semra Güzel, Anayasa, Politika, Güncel, HaberBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.