Sel sonrası Fırat Nehri yalanı ifşa oldu

Kahramanmaraş depremlerinde büyük zarar gören Şanlıurfa ve Adıyaman bu kez de sel felaketiyle karşı kaşıya geldi. İki kentimizde yoğun yağış sonrası meydana gelen sel felaketinde toplam can kaybı 17’ye ulaştı. Bölgede felaketin izleri silinmeye çalışılırken, bir yandan da her zaman olduğu gibi sahte sosyal medya hesapları ve bu hesaplardan yapılan yalan bilgilerle mücadele ediliyor.

Sel felaketinin ardından Şanlıurfa Valisi Salih Aydın adına açılan bir sosyal medya hesabından tehlikeli bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda sel felaketi sonrası Şanlıurfa’da Fırat Nehri’nin taşması üzerine büyük bir felaket beklendiği iddia edildi. Vatandaşlarda büyük panik ve korkuya neden olan bu paylaşımın doğru olmadığı ortaya çıktı. 

“ASILSIZ PAYLAŞIMLARA İNANMAYIN”

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliğinden hızlıca bir açıklama yapıldı. Valilik, bazı kişilerin bilinçli olarak toplumu karıştırmak istediğini belirterek resmi açıklamalar dışında yapılan açıklamalara inanılmaması gerektiğini vurguladı. 

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Yaşadığımız deprem sürecinde olduğu gibi, şimdi de bazıları ilginç şekillerde ortalığı karıştırmak için iş başında… Değerli Şanlıurfalılar; LÜTFEN resmî açıklamalarımız haricindeki asılsız paylaşımlara inanmayın. Bu tarz davranış gösterenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx