Rusya duyurdu: İngiltere’nin gönderdiği 2 Harpoon kıyı sistemini yok ettik!

Konaşenkov, Rus askeri birliklerinin Ukrayna’da savaştaki aksiyonlarına ait açıklamalarda bulundu.

Rus ordusunun taarruzlarını sürdürdüğünü belirten Konaşenkov, Mıkolayiv bölgesinde Oçakov kenti yakınlarında Ukrayna Bölgesel Savunma Birliklerinin ateş altına alındığını ve bunun sonucunda 290’a yakın Ukrayna askerinin ve 29 askeri zırhlı aracın etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Mıkolayiv kentinde Ukrayna bölgesel savunma birliklerine ilişkin süreksiz dağıtım noktasını Rus Hava ve Uzay Kuvvetlerinin vurduğunu kaydeden Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bu ataklar sonucunda da 85 Ukrayna askerinin etkisiz hale getirildiğini, 15 askeri teknik aracının yok edildiğini lisana getirdi.

Donetsk’te Mayaki yerleşim ünitesinde Grad çok namlulu roketatar ile mühimmat deposunun yok edildiğini kaydeden Konaşenkov, bir günde 4 çok namlulu roketatar ve 4 top bataryasının vurulduğunu söyledi.

Konaşenko, Rus hava muharebe taktik birlikleri ile topçu ve füze birliklerinin Dnipro bölgesinde Annovka yerleşim ünitesindeki Ukrayna ordusuna ilişkin gayeleri vurduğunu lisana getirdi.

Rus Su-35 savaş uçaklarının Mıkolayiv bölgesinde Lazarevka yakınlarında Ukrayna hava kuvvetlerine ilişkin Mig-29 ve Su-25 savaş uçaklarını düşürdüğünü belirten Konaşenkov, Rus hava savunma sistemlerinin de Donetsk bölgesinde Golubovka yerleşim ünitesinde Ukrayna’ya ilişkin bir Mig-29 uçağını, farklı yerlerde de 9 insansız hava aracını vurduğunu aktardı.

Konaşenkov, “Ukrayna’ya ilişkin bugüne kadar 237 uçak, 137 helikopter, 1488 insansız hava aracı, 353 hava savunma füze sistemi, 3 bin 964 tank ve zırhlı araç, 730 çok namlulu roketatar, 3 bin 112 obüs ve havan topu, 4 bin 76 özel askeri araç imha edildi.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.