Rıdvan Yılmaz transferinde pürüz çıktı!

Beşiktaş ile Eintracht Frankfurt arasında Rıdvan Yılmaz’ın bonservis bedelinin ödeme biçimi konusunda önemli sorun yaşandığı ortaya çıktı. Siyah-beyazlılar mukavelesi 2023’te bitecek olan 21 yaşındaki ulusal futbolcu için Alman kulübüyle el sıkışmıştı. Lakin günler evvel yapılan bu muahedeye karşın şimdi resmi imzalar atılmadı.

Merakla beklenen transferin bir türlü resmiyet kazanmamasının perde gerisinde ise kulüpler ortasında yaşanan ödeme krizinin olduğu belirlendi. Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Ödeme konusunda aşamadığımız yerler var. Bunları toparlamaya çalışıyoruz. Rıdvan altyapıdan gelen bir futbolcumuz. 6,5 milyon euroyu bu çocuk bir biçimde kasamıza getiriyor. 4 artı 2,5 milyon euro ve bir sonraki satıştan yüzde 20 hisse olacak. Bonuslar yüzde 99 bize gelecek. En kıymetlisi Rıdvan gitmek istiyor. Taraftar bize güvensin. Biz yanlış hiçbir şey yapmıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

BEŞİKTAŞ PEŞİN İSTİYOR

Milliyet Gazetesi’nden Serdar Sarıdağ’ın haberine nazaran; Beşiktaş’ın 4 milyon euroluk bonservis bedelinin büyük kısmını peşin istediği, Eintracht Frankfurt’un ise buna yanaşmadığı aktarıldı. Alman takımının ödemeyi taksitler halinde yapmak için bastırdığı ve şimdiye kadar geri adım atmadığı kaydedildi. Kulüplerin ortak bir noktada buluşması halinde resmi imzalar atılacak ve transfer tamamlanacak. Aksi halde Rıdvan’ın Eintracht Frankfurt’a transferi gerçekleşmeyecek. Rıdvan grupta kalır ve yeni mukavele imzalamazsa dönem sonu özgür kalacak. (Milliyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.