Örsan Öymen’i andık

Elif Altın – Öymen’in anma töreninden sonra ise geçtiğimiz çarşamba günü hayatını kaybeden eşi Gisela Marie Öymen’in cenaze töreni gerçekleştirildi. Törene, Örsan Öymen’in çocukları Örsan Kunter Öymen ile Yasemin Öymen, ağabeyi eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, kuzeni diplomat-siyasetçi Onur Öymen, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Milliyet Gazetesi yazarı Tunca Bengin, Hürriyet Gazetesi yazarı Sedat Ergin, Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Müdürü Pınar Aktaş ile Öymen ailesinin yakınları ile Örsan Öymen’in meslektaşları katıldı. 

‘Kavuşuyorlar’

Törende bir konuşma yapan Altan Öymen, “Örsan Türk basınına çok büyük hizmetlerde bulunmuş olan çok yetenekli ve çalışkan bir insandı. Unutulmadı. Gisela ve Örsan’ın evlilikleri çok güzel bir evlilikti. Memleketleri ve adetleri ayrıydı ama çeşitli açılardan ne kadar ayrı olsalar da insanların hepsi insan cemiyetinin bir üyesi. Uzun yıllar çalıştığı Milliyet gazetesinin bu törenlere gösterdiği ilgiye de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Örsan Öymen’in oğlu Örsan Kunter Öymen de babasının iyi bir insan olduğunu ve hep ezilenin yanında olduğunu belirterek, “‘Politika Kazanı’ adlı yazılarında Milliyet gazetesinde yıllarca 1970-1980’li yıllarda hep halkı için ezilen taraf için mücadele etti. Babam aynı zamanda çok çalışkan sorumluluklarını yerine getiren fakat yaşamında tadını çıkarmayı da bilen ilginç, renkli bir insandı. En sert eleştirdiği siyasetçiler bile ona çok fazla kızamazdı. Bugün aynı zamanda özel ve zor bir gün bizim için. Annemi de kaybettik. Annemin babamın ölüm yıl dönümünden iki gün önce aramızdan ayrılması, babamın ölüm yıl dönümünde onu da toprağa vermemiz gerçekten çok anlamlı oldu. Bugün birbirlerine kavuşacaklar” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.