Odatv yazdı, CHP harekete geçti: Uygulamayacağız

Odatv, 4 Temmuz 2022 tarihli “İmamoğlu’na bir engel daha” başlıklı haberinde İstanbul Valiliği’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazıda belediye başkanlarının yurt dışı temsilcilerle görüşme yapmak için Dışişlerinden izin alacağının ifade edildiğini yazdı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Valiliği’nden büyükşehir belediyesine yazı gönderildiğine dair haberler çıkması üzerine konuyu doğrulayarak CHP’li belediyelerin karara uymayacağını bildirdi.

Seyit Torun, “Belediye başkanları, halkın menfaatleri doğrultusunda tüm kesimlerle görüşme yapmakta özgürdür. Bu özgürlüğü belediye başkanlarının elinden almaya çalışmak, baskıcı bir zihniyetin yansımasıdır.” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU KONUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili ilk açıklamasını Florya’daki İstanbul Vizyon 2050 Tanıtım ve İstanbul Planlama Ajansı (İPA) Kampüsü açılış programında yaptı.

Ekrem İmamoğlu, “Sadece ve sadece merkezi idarenin, toplum nezdindeki ne yazık ki çürümüşlüğünü göstermek konusundan başka bir sürece dair anlamı yoktur” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.