Kripto topluluğu sosyal etkinliği fırladı! Fiyatlar nasıl etkilenecek?

Aylardır, kripto para birimi sektörü , Bitcoin ( BTC ) gibi varlıkların hakim makroekonomik faktörler tarafından tartılmasıyla uzun bir ayı piyasasıyla mücadele etti. Bununla birlikte, piyasa, kripto topluluğu içinde heyecan uyandıran bir faktör olan toparlanma belirtileri gösteriyor.

Kripto topluluğu sosyal etkinliği fırladı! Fiyatlar nasıl etkilenecek?

Bu hatta, 26 Ekim itibariyle, kripto topluluğunun sosyal etkinliği fırlayarak 910.63 söze ulaştı ve LunarCrash verilerine göre metrik, toparlanma devam ederse tüm zamanların yeni bir seviyesine ulaşacak.

“Küresel kripto topluluğu etkinliği, potansiyel bir sıçramanın en ufak bir işaretiyle hızla yükseliyor. Bir sıçrama için onay, topluluk etkinliğini tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderebilir” dedi.

Kripto topluluğu 2 yıllık sosyal sözler. Kaynak: LunarCrush

Sosyal aktivitenin kripto üzerindeki etkileri

Özellikle, kripto para birimi fiyat hareketi ile sosyal medya etkinliği arasında bir bağlantı var. Çoğu sosyal medya platformu, kripto topluluğunun sektör hakkındaki toplu düşünce ve fikirlerinin bir göstergesi olarak görülüyor.

Ayrıca, kripto para birimlerinin değeri genellikle sosyal medya katılımındaki artışla belirlenebilir. Eğilim esas olarak altcoinleri etkiledi.

Bitcoin toparlanmaya öncülük ediyor

Bitcoin’in 20.000 $ seviyesini geçmesiyle olası bir piyasa toparlanmasının işaretleri vurgulandı. Özellikle 19.000 – 20.000 $ seviyesinde konsolide olduktan sonra, Bitcoin şimdi 25.000 $ bölgesini izliyor. Basın zamanında, varlık 25.700 dolardan işlem görüyordu.

Fiyat toparlanması, Bitcoin’in ana ana endekslerin altına düşen oynaklığını da takip ediyor ve amiral gemisi kripto para birimini riskli varlık durumundan daha istikrarlı gösteriyor.

Ayrıca, çoğu dijital varlık, yaklaşık altı hafta boyunca seviyenin altında işlem gördükten sonra piyasayı 1 trilyon dolarlık sermayeyi yeniden kazanmaya iten artan satın alma baskısını da çekiyor.

Bitcoin’in yanı sıra, Ethereum ( ETH ), son yedi gün içinde %20’nin üzerinde kazanç elde ederek 1.550$’dan piyasa değeri ticareti yaparak ikinci sıradaki kripto para birimiyle toparlanmaya öncülük ediyor. İlginç bir şekilde, Ethereum, tarihi Merge yükseltmesinin gerçekleştiği 15 Eylül’den bu yana ilk kez yeni bir fiyat seviyesine ulaşmıştı.

Kripto alanı toparlanma belirtileri gösterse de, makroekonomik faktörlerin zarar vermeye devam etmesi nedeniyle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Ek olarak, madenci suşu tarafından yönetilen Bitcoin etrafındaki zorluklar hala devam ediyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx