İzmir’de bugün okullar tatil mi? 4 Kasım 2022 İzmir’de okullarda ders olacak mı?

İzmir‘de meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki zelzelenin akabinde bölgede 13 artçı sarsıntı meydana geldiğini belirten AFAD, “İzmir vilayetimizin Buca ilçesindeki 4.9 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde, an prestijiyle en büyüğü 2.4 olmak üzere 13 artçı sarsıntı meydana gelmiştir. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmamalarını ehemmiyetle istirham ediyoruz. Gelişmeleri takip ediyoruz” açıklamasında bulundu.

‘İLK TESPİTLERİMİZE NAZARAN METRO, TRAMVAY VE İZBAN TESİSLERİNDE BİR HASAR YOK’

Deprem sonrası İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer şu açıklamalarda bulundu:

“Merkez üssü Buca olan 4.9 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde tüm itfaiye gruplarımız devriyede. Konak’ta bir camimizin minaresi yıkıldı. Birinci tespitlerimize nazaran metro, tramvay ve izban tesislerinde bir hasar yok. Ayrıntılı tarama sürüyor.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir’in Buca ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası şu ana kadar rastgele bir can kaybı bilgisinin ulaşmadığını bildirdi.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İzmir Buca’da saat 03.29’da gerçekleşen 4,9 büyüklüğündeki sarsıntıda şu ana kadar rastgele bir can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. İki vatandaşımız panikle atlama sonucu yaralanmış, bir cami minaresinde de hasar meydana gelmiştir.” tabirini kullandı.

İZMİR’DE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger sarsıntı ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Öncelikle geçmiş olsun. 4,9 büyüklüğünde olduğu tabir edilen Buca merkezli sarsıntıda vilayetimizde Konak’ta bir cami minaresi dışında hasar ve yüksekten atlama halinde yaralanmalar dışında rastgele bir dert olmamıştır.”

Geceyi dışarıda ve uykusuz geçiren yurttaşlar okulların tatil olup olmadığını öğrenmek için yetkililerden açıklama bekliyor.

İzmir’de okulların tatil edildiğine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx