Haris Seferovic’in Galatasaray’a transferi an sorunu

Galatasaray ‘da golcü harekâtı sürat kazandı. Sarı-kırmızılıların forvet adayları ortasında birinci sırada yer alan Haris Seferovic için bu hafta Portekiz’e çıkarma yapılacak.

Menajeri vasıtasıyla büyük ölçüde mutabakat sağlanan İsviçreli santrforun satın alma opsiyonuyla birlikte kiralanması hedefleniyor.

Avusturya’ya götürülmek isteniyor

Daha önce Benfica ile görüşen Galatasaray idaresi, Portekiz kulübünden gelen yeşil ışık üzerine tekrar harekete geçiyor.

Sportif A.Ş. yöneticisi Erden Timur’un birkaç gün içinde Portekiz’e giderek Seferovic’i evvel Türkiye’ye, akabinde Avusturya’ya götürmeyi planladığı öğrenildi.

Galatasaray’ın maksadı, deneyimli futbolcu için toplam 3.5 milyon euro, oyuncuya da yıllık 2 milyon euro ödemek.

Seferovic’in kariyeri

1.86 uzunluğundaki solak forvet, Benfica’dan evvel Frankfurt, Sociedad, Fiorentina, Novara, Lecce, Xamax, Grasshoppers, Zürich ve Luzern üzere ekiplerin formalarını giydi.

Aynı vakitte İsviçre Ulusal Ekibi’nde da oynayan Bosna Hersek kökenli Seferovic, 86 ulusal maçta 25 defa fileleri havalandırdı. Portekiz kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan tecrübeli santrfor, artık hem nizamlı oynayacağı hem de şampiyonluk yarışı veren bir ekipte misyon yapmak istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.