Funda Arar’ın basın danışmanı ‘Biz de yokuz’ açıklamasını yalanladı

Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında sahne alacak olan müzikçi Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri, ‘İslami hassasiyetlere’ uygun olmadığı gerekçesiyle iptal edildi. Mosso’nun konserinin iptal edilmesinin akabinde tıpkı yerde konser verecek olan Funda Arar ve Derya Uluğ’un ne yapacağı toplumsal medyada gündeme gelmişti.

Milliyet muharriri Ali Eyüboğlu, Funda Arar ve Derya Uluğ’un da konsere çıkmayacaklarını duyurdu. Eyüboğlu paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Yıl 2022… Isparta Belediyesi, ‘ahlaki değerler’ gerekçesiyle Melek Mosso’nun ‘Uluslararası Gül Şenliği’ndeki konserini iptal etti. Şenliğin başka müzikçileri Derya Uluğ ve Funda Arar ‘O vakit biz de yokuz’ dedi.”

ALİ EYÜBOĞLU KENDİ HABERİNİ ‘DÜZELTTİ’: ARAR’IN BASIN DANIŞMANI ARADI

Eyüboğlu bu paylaşımının akabinde “Funda Arar’ın basın danışmanı Başkan Sarımehmet aradı. Toplumsal medyada ve internetteki bu açıklamayı Funda Arar’ın yapmadığını söyledi” tabirleriyle bir paylaşım daha yaparak, Sarımehmet tarafından haberin yalanlandığını duyurdu.

Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında Melek Mosso, Derya Uluğ ve Funda Arar’ın farklı günlerde konser vermesi planlanıyordu. Mosso, 3 Haziran’da Meydan AVM’de sahne alacaktı. Şenlik afişleri de mahallî basınla paylaşılmıştı.

.

NE OLMUŞTU?

Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında sahne alacak olan müzikçi Melek Mosso’nun 3 Haziran’daki konseri iptal edildi.

Daha evvel Memleketler arası Isparta Gül Şenliği kapsamında Melek Mosso’nun 3 Haziran’da bir konser vereceği duyurulmuştu. Lakin Isparta Belediyesi tarafından duyurusu yapılan konser, kimi siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından maksat gösterilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.