Freud’un dünyasına yeni başlayanlar için: Sigmund Freud

Sigmund Freud, 20. yüzyılın en kıymetli düşünürlerinden birinin hayatına ve çalışmalarına değer biçilemez bir giriş yapmanızı sağlıyor.

Okurlara Freud’un terminolojisi ve temel fikirleriyle rehberlik eden, Psikanalitik Edebi Tenkit’in temel teorilerini öğrenmek isteyenler için kolay ve âlâ organize edilmiş bir kitap: Sigmund Freud…

İnsana bakışımız Freud’dan sonra asla eskisi üzere olmadı. Freud’un teorisi olan psikanaliz, pek çok şeyle birlikte, aşkı, nefreti, çocukluğu, aile bağlantılarını, uygarlığı, dini, cinselliği, fanteziyi ve günlük ömrümüzü saran çatışmalı hisleri anlamanın yeni yollarını gösterdi.

Okurlara rehberlik eden kitap

Bugün hepimiz Freud’un yenilikçi ve tartışmalı kavramlarının gölgesi altında yaşıyoruz. Freud’un hayatını, teorilerini, anahtar kavramlarını, tesirlerini ve kültürel etkilerini ele alan Sigmund Freud, düşünürün çağdaş kültür ve eleştirel teori üzerindeki süregelen tesirleriyle ilgilenen okurlara rehberlik ediyor.

Eleştirel okur olmak

Bu yaklaşımla Freud’un çağdaş edebi ve kültürel teori üzerindeki tesirinin anlaşılır bir incelemesini gözler önüne seriyor. Thurschwell’in Sigmund Freud’u, Freud’u anlamak için eşsiz bir kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.