Ergin Ataman: Hoş bir seri oldu

ING Basketbol Harika Ligi Play-Off Yarı Final Serisi beşinci maçında Anadolu Efes, Galatasaray Nef’i 104-77 mağlup ederek seride 3-2 öne geçti ve finalde Fenerbahçe Beko’nun rakibi oldu.

Karşılaşmanın akabinde Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, basın mensuplarına açıklamalarda bulundular.

Ergin Ataman, serinin Türk basketboluna heyecan verdiğini ve renk kattığını lisana getirerek, şunları söyledi:

”İlk maçta, kutlamalar nedeniyle ve konsantrasyon eksikliğiyle rehavetle başladık, çok büyük fark yedik. Fakat sonra olağan oyunumuza başladık. Galatasaray da çok hürmet duyulacak bir uğraş verdi. Bilhassa bundan evvelki tüm maçlarda fevkalade bir sertlik, savunma konsantrasyonu, hamlede akıllı oyun vardı, seriyi beşinci maça getirdiler. Bu serinin final maçıydı, bunun farkındaydık. Farklı bir takım yapısıyla alana çıktık, iki 4 numara kullandık, Moerman ve Singleton’ı. Dönemin flaş oyuncusu Pleiss’ı dışarıda bıraktık lakin daha sert olmak istiyorduk, hakikaten planlarımız tuttu. Daha âlâ savunma yaptık bugün birinci dönem dışında. Birinci yarının sonundan itibaren de bilhassa Micic’in skorer oyunu ve ona Larkin’in de katılmasıyla maçı kırdık. Micic’in sakatlanması bizi ezaya soktu. Sakatlığının ne durumda olduğunu bilemiyorum. Lakin başka taraftan da Galatasaray’da Göksenin sakatlanınca da, onların da savunma dirençleri kırıldı, bu da bize avantaj sağladı. Hoş bir seri oldu. Galatasaray kadrosunu da bilhassa dönem sonunda gösterdikleri bu çaba için, oynadıkları basketbol ve kattıkları heyecan için tebrik ediyorum.”

“GÜZEL BİR ŞAMPİYONLUK SERİSİ OLACAĞINI UMUT EDİYORUM”

Finalde karşılaşacakları Fenerbahçe Beko ile ilgili gelen soruya cevap veren Ataman, “Onların durumunu bilemem lakin biz yorgunuz, bu bir gerçek. Euroleague finali biteli 2 hafta oldu. Bu 2 hafta içerisinde bir tane Pınar Karşıyaka ile çeyrek final maçı oynadık, 5 tane Galatasaray yarı final müsabakası oynadık. 6 tane çok değerli ve sert maç oynadık. Yorgunuz şu anda. Daha vakit var. 2 günlük bir orta var. Yarın ekip büsbütün dinlenecek, sonra da maça çıkacağız. Fenerbahçe çok düzgün bir kadro, ligin birincisi, saha avantajı onlarda. Ancak biz de son şampiyonuz. Hoş bir şampiyonluk serisi olacağını umut ediyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.